رئیس جمهور فردا ۲ کارخانه جدید استان یزد را افتتاح می‌کند

رئیس جمهور فردا ۲ کارخانه جدید استان یزد را افتتاح می‌کند


مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: فردا دو کارخانه جدید استان یزد با سرمایه‌گذاری بالغ بر یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به صورت ویدئو کنفرانسی توسط رئیس جمهور و با اشتغال‌آفرینی بیش از ۵۰۰ نفر به صورت رسمی به بهره‌برداری می‌رسند.

محمدرضا علمدار یزدی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته یزد با اشاره به نام‌گذاری دهه اول تیر امسال به اسم دهه تولید و تجارت از سوی وزیر صمت اظهار داشت: در حال حاضر بیش از سه هزار و 200 کارخانه صنعتی در یزد وجود دارد.

وی از تولید بالغ بر یک هزار و 400 نوع کالا توسط این کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی خبر داد و گفت: بخشی از این کالاها با توجه به قدرت رقابت‌پذیری بسیار خوبی که دارند به کشورهای مختلف جهان صادر می‌شوند.

علمدار یزدی افزود: ماحصل این فعالیت‌ها اشتغال بیش از 103 هزار نفر به صورت مستقیم است و با تکمیل بالغ بر یک هزار کارخانه و واحد صنعتی نیمه تمام استان، 35 هزار نفر به این آمار اضافه می‌شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد بیان کرد: خوشبختانه فردا دو کارخانه جدید استان یزد با سرمایه‌گذاری بالغ بر یک هزار و 800 میلیارد تومان به صورت ویدئو کنفرانسی توسط رئیس جمهور و با اشتغال‌آفرینی بیش از 500 نفر به صورت رسمی به بهره‌برداری می‌رسند.

وی با بیان اینکه رویکرد توسعه استان یزد در حوزه صنایع کم آبخواه و دانش‌بنیان است گفت: این تضمینی بر اشتغال جوانان تحصیل‌کرده استان یزد است و با توجه به اینکه استان یزد بالغ بر 26 سال رتبه برتر کشور در حوزه قبولی کنکور را داشته، این اقدام بسیار اهمیت دارد.

علمدار یزدی خاطرنشان کرد: استان یزد در سه صنعت قطب تولید کشور به حساب می‌آید که یکی از این عرصه‌های بسیار مهم، صنعت کاشی و سرامیک استان است به گونه‌ای که یزد به تنهایی نهمین تولید کننده کاشی و سرامیک دنیا است و 60 درصد کاشی و سرامیک دنیا در این استان تولید می‌شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد از رتبه دوم استان یزد در تولید محصولات نساجی کشور و همچنین سهم 27 درصدی سرمایه‌گذاری در این حوزه خبر داد و گفت: یزد همچنین قطب تولید فولاد کشور با تولید 15 درصد و کسب رتبه دوم در این حوزه است.