رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری یزد بر لزوم امنیت سرمایه گذاران تاکید کرد

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری یزد بر لزوم امنیت سرمایه گذاران تاکید کرد


رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری یزد بر لزوم امنیت سرمایه گذاران تاکید کرد

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری یزد تصریح کرد: بحث مشوق‌های سرمایه‌گذاری از جمله مهمترین و اثرگذارترین فعالیت‌های این سازمان است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - محمد شیبانی گفت: به سرمایه گذاران در حوزه فرهنگی، پروانه تجاری و مسکونی به صورت رایگان تعلق خواهد گرفت تا بتوانند از این طریق به سود خود برسند.

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری یزد با بیان اینکه نباید به سرمایه گذار به عنوان یک پیمانکار نگاه شود، تصریح کرد: باید این نگاه در مسئولان ایجاد شود که سود و ضرر سرمایه گذار به مثابه سود و ضرر شهرداری است، متاسفانه این نگاه در گذشته در شهرداری‌ها وجود داشته که پول سرمایه گذار را می‌گیرند و از او ضمانت هم طلب می‌کنند.

وی افزود: در بسیاری از موارد، فرآیند کسب مجوز از شورای شهر بسیار زمان بر است که تلاش کرده‌ایم زمان پروژه های مشارکتی شهرداری را کوتاه کنیم.

شیبانی اضافه کرد: از زمان اعلام درخواست تا عقد قرار داد ۲۱ فرآیند وجود داشت که طبق برآوردی که انجام شد به طور متوسط ۲۴۷ روز یعنی بیش از هشت ماه زمان لازم داشت که این امر موجب استهلاک سرمایه یک سرمایه گذار خواهد شد.

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری یزد اظهارداشت: یزدی هایی داریم که در سایر استان ها سرمایه گذاری کرده اند و حاضر نیستند سرمایه خود را به یزد بیاورند، حتی در کارهای خیرمندانه و مدرسه‌سازی نیز علیرغم اینکه در استان یزد با کمبود مدرسه و فضای آموزشی روبرو هستیم بسیاری از یزدی ها سرمایه خود را در شهرهای دیگر وقف امور خیر کرده‌اند.

وی گفت: اگر پیشینه وقف در یزد را مطالعه کنیم می‌بینیم قطعه زمینی را در ۲۰۰ سال پیش نذر سگ کور و بیمار کرده اند، وقتی نگاه وقف مردم یزد در گذشته به این صورت بوده، چرا امروز از وقفیات در راه پاسخ به نیازهای روز جامعه که از اهداف اولیه وقف نیز می‌باشد استفاده نکنیم.

شیبانی خاطرنشان کرد: هر شخصی با هر تیپ فکری که بخواهد در یزد سرمایه گذاری کند ما به عنوان کارگزار جمهوری اسلامی امنیت سرمایه گذار را تامین می کنیم.

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری یزد تاکید کرد: حمایت از سرمایه ایرانی یکی از توصیه های مقام معظم رهبری است و فقط مربوط به مسلمان شیعه و سنی و سایر ادیان نخواهد شد و پیروان تمام ادیان را در برمی گیرد.