رئیس شورای اسلامی شهر یزد: میزبانی شایسته از مسافران نوروزی در یزد بی نظیر بود

رئیس شورای اسلامی شهر یزد: میزبانی شایسته از مسافران نوروزی در یزد بی نظیر بود


عزیز الله سیفی، در بخش دیگری از سخنانش ضمن قدردانی از خدمات نوروزی صورت گرفته از سوی مسئولان همه دستگاه‌ها برای میزبانی شایسته از مسافران نوروزی، رضایت شهروندان و میهمانان نوروزی از یک سو و تنوع و کیفیت برنامه‌ها ماحصل خوب این تلاشها خواند.
او به سخنان حداد عادل در جمع خبرنگاران طی سفر نوروزی به یزد اشاره کرد و گفت: ایشان نظافت و برنامه‌ریزی مدیران شهر یزد را کم نظیر خواندند و اقدامات فرهنگی صورت گرفته در شهر یزد را ستودند.
 
سیفی در ادامه خاطرنشان کرد: طی این ایام ۹۱۰ هزار و ۳۵۲ نفر در مراکز اقامتی استان اسکان یافتند ک نسبت به سال قبل رشد ۹۵ درصدی داشت.
 
وی ورودی استان در نوروز امسال را بالغ بر سه میلیون و ۱۸۲ هزار و ۲۵۰ نفر ذکر کرد و گفت: این آمار نیز نسبت به سال قبل خدود ۱۸۰ درصد افزایش را نشان می دهد که قطعاً تلاش شهرداری را به همین نسبت افزون‌تر کرده تا رضایت مسافران نوروزی کسب شود.
 
رئیس شورای اسلامی شهر یزد با بیان این که امسال سامانه ۲۴ ساعته‌ای نیز جهت مدیریت اسکان مسافران نوروزی فعالیت داشت، متاسفانه در نوروز امسال ۸۵۸ مورد تصادف در استان را علی رغم تلاشهای نیروی انتظامی و پلیس راهور شاهد بودیم که امیدواریم با برنامه‌ریزی دقیق برای سال آینده شاهد کاهش این آمار باشیم.
 
سیفی درخصوص امنیت خوب برقرار شده در نوروز یزد از سوی نیروهای نظامی و انتظامی به ویژه بسیج با فعالیت روزانه ۲۳۴ اکیپ نظارتی و همچنین فعالیتهای شبانه روزی هلال احمر و اورژانس قدردانی کرد.
 
وی در پایان اظهار کرد: گردشگری یکی از مسیرهای تحقق درآمدهای اقتصادی بدون آلودگی زیست محیطی در یزد است که امیدواریم علی رغم حرکتهای خوبی که در این زمینه طی سالهای اخیر شاهدیم، با برنامه ریزی مناسبی روزهای بهتری را در این باره شاهد باشیم.