رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شورای شهر یزد: استفاده از تمام توان شهرداری شهرجهانی برای میزبانی مسافران نوروزی

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شورای شهر یزد: استفاده از تمام توان شهرداری شهرجهانی برای میزبانی مسافران نوروزی


رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شورای شهر یزد گفت: از تمام ظرفیت شهرداری شهر جهانی یزد برای میزبانی از مسافران نوروزی استفاده شده است.

محسن ابوترابی  اظهار داشت: امسال پس از دو سال شیوع کرونا و محدودیت سفر، میزبان مسافران نوروزی و رونق گرفتن سفرها هستیم.

وی بیان کرد: یزد به دلیل فرهنگ بسیار غنی و معماری اسلامی و ایرانی خاصی که دارد؛‌ به صورت ویژه مورد نظر همه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است.

ابوترابی عنوان کرد: امسال همه مجموعه شورا و شهرداری تمام توان خود را به کار گرفتند که هم برای شهروندان یزدی و هم برای مسافران نوروزی شهر را به صورت کامل آماده کنند.

وی با اشاره به گل‌کاری گسترده در سطح شهر یزد، افزود: امسال بالغ بر 50 هزار متر گل‌کاری و غرس نهال در یزد صورت گرفت تا این شهر کویری چهره ای زیبا پیدا کند.

عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به رنگ آمیزی گسترده جداول و گاردریل‌ها بیان کرد: در زمینه المان‌های نوروزی هم طرح هایی در نظر گرفته شد که با شهر جهانی یزد سنخیت داشته باشد.

ابوترابی با تاکید بر اینکه اکنون جمعیت بسیار زیادی از مسافران نوروزی به یزد سفر کرده‌اند، یادآور شد: ظرفیت اغلب هتل‌ها، ‌اقامتگاه‌ها و بوم‌گردی‌های یزد تکمیل است و حتی بسیاری از آنها پیش از نوروز تکمیل ظرفیت شدند و از ظرفیت مدارس، ‌دانشگاه‌ها و مهمانسراهای ادارات هم استفاده شده است.