ساخت پروژه مسکونی ۸۳۷ واحد مسکونی شهرداری یزد به زودی آغاز می شود

ساخت پروژه مسکونی ۸۳۷ واحد مسکونی شهرداری یزد به زودی آغاز می شود


ساخت پروژه مسکونی ۸۳۷ واحد مسکونی شهرداری یزد به زودی آغاز می شود

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری یزد از اجرای پروژه مسکونی ۸۳۷ واحدی با مشارکت شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران به ارزش هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری یزد - محمد شیبانی با اشاره به اینکه ارزش این پروژه بالغ بر هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برآورد می شود، اظهارکرد: سهم شهرداری در این پروژه، تأمین زمین و پروانه هست و کلیه‌ هزینه‌های ساخت بر عهده‌ سرمایه‌گذار است.

وی با بیان اینکه این پروژه با مشارکت شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران (سهامی‌عام) ساخته می‌شود، اظهار کرد: بیش از ۵۰ درصد سهام این شرکت متعلق به بانک مسکن است و مابقی سهام در بورس عرضه شده است.

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری یزد در تشریح این پروژه افزود: این پروژه در زمینی به مساحت چهار هکتار ساخته می‌شود و دارای بیش از ۶۰۰۰ متر مربع انواع سرانه‌های مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه کلیه مصوبات قانونی اعم از مصوبه‌ی کمیسیون ماده ۵ و مصوبه‌ شورای اسلامی شهر یزد در خصوص این پروژه اخذ شده است، تأکید کرد: طراحی، مطالعات و طی مراحل قانونی این پروژه بیش از یک سال به طول انجامیده است و پس از صدور پروانه‌، طی ۴۸ ماه ساخته خواهد شد.

شیبانی با بیان اینکه در طراحی این پروژه به اصول معماری ایرانی-اسلامی توجه ویژه ای شده است، خاطرنشان کرد: هدف از تعریف این پروژه تأمین مسکن برای اقشار متوسط جامعه و فراهم آوردن منابع مالی پایدار برای شهرداری است.