سامانه هوشمند مدیریت جمع آوری پسماندهای خشک آماده راه اندازی است

سامانه هوشمند مدیریت جمع آوری پسماندهای خشک آماده راه اندازی است


سامانه هوشمند مدیریت جمع آوری پسماندهای خشک آماده راه اندازی است

سرپرست سازمان فاوا شهرداری یزد از راه اندازی سامانه هوشمند جمع‌آوری پسماندهای خشک، با هدف تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان و افزایش مشارکت آن‌ها در زمینه تحویل و جمع‌آوری پسماندهای خشک در آینده نزدیک خبر داد.

 مهدی فلاح تفتی اظهار کرد: در این سامانه که به درخواست سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد تهیه و راه اندازی شده است، به ساده‌ترین و سریع‌ترین شکل ممکن اقدام به جمع‌آوری اصولی پسماند خشک شهروندان و انتقال آن‌ها به مراکز فرآوری و بازیافت خواهد شد و شهروندان در قبال مشارکت خود در این امر و به ازای وزن پسماند تحویلی، امتیاز دریافت نموده و قادر به استفاده از آن در خدمات شهری خواهند بود.

سرپرست سازمان فاوا شهرداری یزد افزود: به همین منظور در جلسه ای که با حضور مجری نرم افزاری این سامانه در محل سازمان فاوا برگزار گردید، مراحل آموزش و نحوه بهره برداری از سامانه مورد بررسی نهایی قرار گرفت که در همین راستا در فاز نخست و اجرای آزمایشی سامانه، با همکاری انجمن مهربان با آب و خاک، برنامه ریزی لازم جهت جمع آوری پسماندهای گیاهی (پوست میوه) از طریق این سامانه صورت گرفت.

وی گفت: در این مرحله شهروندان با استفاده نرم افزار کاربردی که در اختیار دارند نسبت به ثبت مقدار پسماند خشک و همچنین آدرس خود اقدام نموده و زمان مدنظر خود برای مراجعه پیمانکار جمع آوری را مشخص می نمایند.

فلاح اضافه کرد: در زمان جمع آوری نیز، آدرس های ثبت شده در سامانه در نرم افزار کاربردی پیمانکار نمایش داده شده و سامانه مسیر جمع آوری را به صورت هوشمند بررسی کرده و به راننده نمایش می دهد همچنین در زمان نزدیک شدن و رسیدن پیمانکار به آدرس شهروند، پیام های صوتی و تصویری متناسب به تلفن همراه شهروند ارسال خواهد شد.