شهردار شهر میراث جهانی یزد: فرهنگ‌سازی در حوزه‌های ترافیکی و رانندگی در اولویت شهرداری است

شهردار شهر میراث جهانی یزد: فرهنگ‌سازی در حوزه‌های ترافیکی و رانندگی در اولویت شهرداری است


شهردار شهر میراث جهانی یزد با اشاره به اینکه باید تلاش کنیم تا حتی یک تصادف هم در یزد رخ ندهد گفت: فرهنگ‌سازی در حوزه‌های ترافیکی و رانندگی در اولویت شهرداری است.
 
 
ابوالقاسم محی‌الدینی عصر امروز در نشست کنترل ترافیک و کاهش تصادفات یزد که در مرکز مانیتورینگ کنترل ترافیک شهرداری یزد و با حضور استاندار یزد برگزار شد با اشاره به اینکه تصادفات هرچند هم کم برای یزد مناسب نیست اظهار داشت: باید تمام تلاشمان بر این باشد که آمار تصادفات کاهش پیدا کند.
وی به هماهنگی موجود میان شهرداری و راهنمایی و رانندگی خاطرنشان کرد: در این راستا شهرداری یزد با تمام توان در حوزه‌هایی که مسئولیت دارد برای کاهش تصادفات فعالیت می‌کند.
شهردار شهر میراث جهانی یزد خاطرنشان کرد: در حوزه فعالیت‌های ترافیکی اقدامات فرهنگی و فرهنگ‌سازی از سوی شهرداری و سازمان فرهنگی، ‌اجتماعی و ورزشی شهرداری انجام شده و همچنان هم این فعالیت‌ها تداوم دارد.
محی‌الدینی عنوان کرد: تلاش شده که در حوزه فرهنگ‌سازی ترافیکی و کاهش تصادفات،‌ از قالب‌های مختلف هنری و رسانه‌ای استفاده شود و تاکنون هم آثار مختلفی در این زمینه تولید شده است.
محمدجواد‌ ابوالحسینی هم در این نشست با اشاره به اینکه این نشست پنجمین جلسه کنترل ترافیک و کاهش تصادفات است اظهار داشت: سه جلسه این نشست‌ها در استانداری،‌ یک جلسه در راهداری و این نشست هم در شهرداری برگزار شده است.
وی تصریح کرد: موضوع بحث کاهش تصادفات اصلی‌ترین اولویت پیگیری دستگاه‌های مرتبط در این حوزه است و در نشست‌های برگزار شده،‌ تصمیم‌های خوبی اتخاذ شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد ادامه داد: بر اساس این تصمیمات مقرر شد که تمام ظرفیت بالقوه استان در راستای کاهش تصادفات و تلفاتی که در این ایام امکان رخ دادنش افزایش پیدا می‌کند به کار گرفته شود و بتوانیم این آمار را کاهش دهیم.
ابوالحسینی خاطرنشان کرد: در کنار این موضوع مصوباتی در چند جلسه گذشته اتخاذ شد و مقرر شد کنترل شود که کنترل آن هم در دفتر بازرسی مستقر در استانداری و چهار مدیرکل حوزه استانداری انجام شود.
وی ادامه داد: به حمدالله خدمات بسیار خوب و گسترده‌تری نسبت به فرآیند عادی موضوعات ترافیکی در سطح استان و به ویژه جاده‌ها شکل گرفته و الحمدالله نتایج آن بسیار محسوس بوده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد بیان کرد: در این نشست هم موضوعات مصوب جلسات قبلی کنترل می‌شود و هم آمار تصادفات و فوتی که رخ داده بررسی می‌شود.
ابوالحسینی ادامه داد: 45 اکیپ مجموعه پلیس راه بر اساس نقشه‌ای که توسط پلیس راه استان مصوب شده مستقر شدند و علاوه بر آن 20 اکیپ همیار پلیس با همراهی و همکاری سپاه و بسیج در نظر گرفته شد.