شهردار یزد: از ظرفیت دبیرخانه همکلاسی آسمانی برای معرفی شهدای دانش‌آموز استفاده شود

شهردار یزد: از ظرفیت دبیرخانه همکلاسی آسمانی برای معرفی شهدای دانش‌آموز استفاده شود


شهردار یزد: از ظرفیت دبیرخانه همکلاسی آسمانی برای معرفی شهدای دانش‌آموز استفاده شود

شهردار شهر میراث جهانی یزد با اشاره به فعالیت‌هایی که در حوزه سرگذشت پژوهی شهدای دانش آموز انجام شده، گفت: از ظرفیت دبیرخانه همکلاسی آسمانی برای معرفی شهدای دانش‌آموز استفاده شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - ابوالقاسم محی‌الدینی در نشست شورای معاونین اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان یزد با قدردانی از زحمات و فعالیت‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، این تشکل دانش‌آموزی را یک مجموعه فکری و تربیتی دانست و خواستار بازخوانی مبانی انقلاب اسلامی و صحبت‌های امام و رهبری در بین دانش‌آموزان شد.

شهردار یزد با اشاره به اینکه خیلی از افرادی که جریان انقلاب را شکل دادند، انسان‌های تربیت شده این مکتب بودند، از مجموعه انجمن اسلامی خواست تا با مبانی خوبی که در این تشکل حاکم است، مدیر در تراز انقلاب اسلامی تربیت کنند.

وی وجود دبیرخانه ملی همکلاسی آسمانی را در یزد فرصت خوبی در جهت معرفی و شناساندن شهدای دانش‌آموز به نسل جدید انقلاب عنوان کرد و افزود: با وجود پرونده‌های سرگذشت پژوهی شهدای دانش‌آموز، می‌طلبد تا اصول و مبانی این شهدای گرانقدر را در قالب‌های مختلف منتشر و در اختیار دانش‌آموزان قراردهید.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان یزد هم در این نشست با تشکر از همراهی مجموعه شهرداری یزد در برگزاری برخی برنامه‌های این تشکل، به فعالیت‌های اتحادیه اشاره کرد و گفت: تمامی برنامه‌های داخلی و عمومی ما از لحاظ محتوایی و اجرایی بر محور دانش‌آموزی برگزار می‌شود.

حسین میرشریف با اشاره به تنظیم منظومه فکری تربیتی توسط نماینده رهبری در اتحادیه گفت: در این راستا این سیر از پایه هشتم تا دوازدهم نیز در بین دانش‌آموزان انجمنی اجرا می‌شود.

وی به برگزاری جشنواره‌های مختلف در طول سال اشاره و مهترین آنها را برگزاری نمایشگاه مدرسه انقلاب در سطح مدارس عنوان کرد و گفت: برای دهمین سال متوالی قرار است که این نمایشگاه به مناسبت گرامیداشت دهه فجر با محوریت دیروز ما، امروزما و فردای ما در مدارس متوسطه دوم برپا می‌شود.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان با بیان اینکه از سال ۹۵ دبیرخانه ملی همکلاسی آسمانی در یزد شکل گرفت، گفت: از بین ۷۰۰۰ پرونده شهدای دانش‌آموز کشور که جمع‌آوری شده است، ۳۰۰ پرونده از شهدای دانش‌آموز استان نیز مورد سرگذشت پژوهی قرار گرفته است.