شهردار یزد: ایجاد موزه های تخصصی از مؤلفه های رونق گردشگری شهر میراث جهانی است

شهردار یزد: ایجاد موزه های تخصصی از مؤلفه های رونق گردشگری شهر میراث جهانی است


شهردار یزد: ایجاد موزه های تخصصی از مؤلفه های رونق گردشگری شهر میراث جهانی است

جمال الدین عزیزی در گفتگویی که در حاشیه مراسم افتتاح موزه پست یزد به انجام رسید موزه ها را به عنوان جاذبه و عامل رونق گردشگری شهر دانست که می تواند اطلاعات و دانش افراد را در رابطه با موضوع مرتبط افزایش دهد.

 

شهردار یزد در حاشیه افتتاح اولین موزه پُست و فیلاتلیک کشور در گفتگویی اظهار داشت: با توجه به اینکه موزه ها به عنوان جاذبه گردشگری شهر شناخته می شوند و شهر میراث جهانی یزد هم مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی واقع شده، نیاز بود در این زمینه هم جذب گردشگر داشته باشیم.

جمال الدین عزیزی خاطر نشان کرد: ما در ارتباط با راه اندازی این موزه سعی کردیم کمک هایی که از دستمان ساخته بود را انجام دهیم و برای آماده سازی فضا، مساعدت های لازم را به مؤسس آن داشته باشیم.

وی گفت: خوشبختانه امروز شاهد هستیم مجموعه خیلی خیلی جذاب و خوبی از تاریخچه پست کشور، در شهر یزد و حتی در دنیا ایجاد شده است.

عزیزی در خصوص انتقال مدارک پستی که در ارتباط با شهر یزد هست و در سایر موزه های کشور نگه داری می شود از قول معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیر عامل شرکت پُست ایران اظهار داشت که کم کم به این موزه منتقل خواهد شد.  

شهردار یزد در پاسخ به این سئوال که چنین فضاهایی چه تأثیری در رونق گردشگری شهر دارد، گفت: اصولا در بحث گردشگری باید فضا های متنوع در شهر ایجاد کنیم، ضمن اینکه موزه های تخصصی مثل موزه پست می تواند اطلاعات و دانش افراد را در رابطه با آن موضوع افزایش دهد.

 عزیزی همچنین ادامه داد: ایجاد این گونه مراگز باعث ماندگاری بیشتر گردشگران در شهر نیز می شود.