شهردار یزد: برنامه‌های فرهنگی ایام نوروز در طول سال تداوم پیدا می‌کند

شهردار یزد: برنامه‌های فرهنگی ایام نوروز در طول سال تداوم پیدا می‌کند


شهردار شهر میراث جهانی یزد با اشاره به اینکه برنامه‌های متنوع زیادی برای ایام نوروز در سطح شهر یزد در نظر گرفته شده گفت: برنامه‌های فرهنگی ایام نوروز در طول سال تداوم پیدا می‌کند.

 

ابوالقاسم محی‌الدینی در دیدار عیدانه با آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: شهرداری یزد در ایام نوروز در حوزه‌های مختلف فرهنگی،‌ مذهبی و اجتماعی اقدامات گسترده‌ای انجام داده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از محورهای اصلی برنامه‌های شهرداری برای ایام نوروز،‌ این بود که علاوه بر مسافران نوروزی،‌ زمینه بهره‌مندی و استفاده شهروندان یزدی هم از برنامه‌ها فراهم شود.

محی‌الدینی تصریح کرد: به همین دلیل سعی کردیم اقدامات نوروزی شهرداری صرفا به مناطقی که پذیرای مسافران نوروزی است بسنده نشود و در تمام شهر این رویکرد را حفظ کنیم.

شهردار شهر میراث جهانی یزد خاطرنشان کرد: در ارتباط با برنامه‌هایی هم که در ایام نوروز برگزار می‌شود،‌ تلاش ما بر این بود که همه این برنامه‌ها را به صورت خانواده محور برگزار کنیم تا زمینه تقویت کانون خانواده را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از این برنامه‌ها در طول سال تداوم خواهد داشت گفت: با توجه به استقبالی که شهروندان یزدی از برگزاری چنین برنامه‌هایی داشتند،‌ تلاش می‌کنیم که برنامه‌های ما محدود به زمان و مکان خاصی نباشد در طول سال اقدام به برپایی آن به ویژه برای شهروندان یزدی کنیم.

محی‌الدینی در ارتباط با فعالیت‌های شهرداری یزد در طول چندماه گذشته اشاره کرد و گفت: در سطح شهر یزد پروژه‌های نیمه تمام زیادی وجود داشت که هرکدام از آنها مدت زمان قابل توجهی از شروع عملیات اجراییشان می‌گذشت و همچنان به صورت نیمه کاره رها شده بودند.

شهردار شهر میراث جهانی یزد خاطرنشان کرد: مجموعه شهرداری در سال گذشته رویکرد خود را بر تکمیل این پروژه‌ها و جلوگیری از تعریف پروژه جدید گذاشت و به حمدالله پروژه‌های شاخص بسیار زیادی در سطح شهر یزد به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: از جمله این پروژه‌ها که در حوزه‌های فرهنگی و خانوادگی اجرا شد،‌ نخستین بوستان اختصاصی و تخصصی خانواده در یزد بود که تا قبل از این دوره شهرداری 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشت و ما تا پیش از نوروز از آن بهره‌برداری کردیم تا مرکزی تخصصی برای برگزاری برنامه‌های متنوع در حوزه‌های مرتبط با خانواده باشد.