شهردار یزد: برگ‌های پاییزی را برای عکس‌های یادگاری مردم نگه دارید

شهردار یزد: برگ‌های پاییزی را برای عکس‌های یادگاری مردم نگه دارید


شهردار یزد: برگ‌های پاییزی را برای عکس‌های یادگاری مردم نگه دارید

شهردار شهر میراث جهانی یزد از نیروهای شهرداری خواست که برگ‌های پاییزی را در بوستان‌های هفتم تیر، غدیر، آزادگان، وحشی بافقی، طوبی و رودخانه مرکزی جمع‌آوری نکنند تا مردم بتوانند عکس‌های یادگاری بگیرند.

ابوالقاسم محی الدینی اظهار کرد: همه ساله بسیاری از افرادی که علاقه به گرفتن عکس‌های یادگاری دارند به انتظار پاییز می‌نشینند تا بتوانند تصاویری با تم‌های پاییزی از خود ثبت کنند و در آلبوم خاطرات خود نگاه دارند.

شهردار یزد گفت: با وجودی که این روزها تصاویر موبایلی جایگزین عکس‌های چاپی را گرفته اما عکس‌های پاییزی همچنان از جمله تصاویری است که بسیاری از افراد اقدام به چاپ و نگهداری آن در آلبوم می‌کنند.

وی با بیان اینکه میزان علاقه به عکس‌های پاییزی به حدی رسیده که امروزه یکی از تم‌های اصلی آتلیه‌ها در نقاط مختلف کشور عکس‌های پاییزی شده و برخی تصاویر طبیعی و برخی دیگر از قالب‌های آماده برای این منظور استفاده می‌کنند، افزود: با این وجود، مشکلی که هر ساله موجب ناراحتی و آزردگی خاطر شهروندان در این زمینه می‌شد، جارو کردن برگ‌های پاییزی به صورت روزانه بود، موضوعی که سبب می‌شد امکان ثبت تصاویر پاییزی با پس‌زمینه برگ‌های زرد ریخته شده بر روی زمین برای مردم به وجود نیاید.

شایان ذکر است دستور شهردار یزد، علاوه بر اینکه زمینه خوشحالی بسیاری از عکاسان و شهروندان را فراهم کرده، زیبایی بسیار خاصی هم به نقاط اعلام شده بخشیده و تم شهر یزد را کاملاً پاییزی کرده است.