شهردار یزد خواستار تعریف ضوابط ترافیکی و کدهای خاص مسیر دوچرخه در سطح شهر شد

شهردار یزد خواستار تعریف ضوابط ترافیکی و کدهای خاص مسیر دوچرخه در سطح شهر شد


شهردار یزد خواستار تعریف ضوابط ترافیکی و کدهای خاص مسیر دوچرخه در سطح شهر شد

شهردار یزد در حضور فرماندهی نیروی انتظامی استان در شورای اسلامی شهر، با توجه به تهیه طرح اجرایی ۵۰ کیلو متر مسیر دوچرخه در سطح شهر، لزوم تعریف ضوابط ترافیکی را در این زمینه گوشزد کرد و خواستار تعریف کد های خاص در این خصوص شد.

 

جمال الدین عزیزی در جلسه علنی روز شنبه پانزدهم شهریور ماه شورای اسلامی شهر که با حضور فرماندهی نیروی انتظامی استان همراه شد، با اشاره به نزدیکی و قرابت وظایف و همکاری شهرداری و نیروی انتظامی در پاسخ به درخواست های ذکر شده خاطر نشان کرد: مسائل مطرح شده همگی در دستور کار شهرداری قرار دارد.

شهردار یزد با بیان ارائه طرح اجرای ۵۰ کیلومتر مسیر دوچرخه در شهر، لزوم تعریف ضوابط ترافیکی را در این زمینه گوشزد کرد و بیان داشت که در این خصوص باید کدهای خاصی از سوی راهور تعریف شود.

شهردار یزد همچنین با یادآوری ثبت جهانی شهر خاطرنشان کرد: همه دستگاههای خدمات رسان باید کمک کنند تا مشکلات شهر حل شود.

 وی با بیان اینکه یزد تنها شهر ثبت شده جهانی ایران است، از همه دستگاههای خدمات رسان خواست، بودجه ای برای هزینه در بافت تاریخی مد نظر داشته باشند.

عزیزی در این جلسه ضمن اعلام آمادگی، پیشنهاد داد شهرداری و نیروی انتظامی با همکاری هم،  پلیس بافت تاریخی ایجاد نمایند.

شهردار شهر جهانی یزد با تأکید بر فرهنگ سازی در حوزه ترافیک پیشنهاد داد برای حل مسائل روزمره بین نیروی انتظامی و شهرداری احتیاج به تشکیل یک کمیته هماهنگی داریم که می توان با حضور نمایندگانی از شورای اسلامی شهر، شهرداری و نیروی انتظامی آن را تشکیل داد.