شهردار یزد: دفتر ارتباطات مردمی در شهرداری ایجاد می شود

شهردار یزد: دفتر ارتباطات مردمی در شهرداری ایجاد می شود


شهردار یزد: دفتر ارتباطات مردمی در شهرداری ایجاد می شود

شهردار شهر میراث جهانی یزد با بیان اینکه دفتر ارتباطات مردمی در شهرداری ایجاد می شود، گفت: فرآیندهای اشتباه شهرداری را اصلاح می‌کنیم.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - ابوالقاسم محی‌الدینی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، اظهار داشت: موضوع بسیار مهم برای ما در این مقطع زمانی این است که تمامی کارکنان و مدیران شهرداری باید مردمداری را به صورت کامل رعایت کنند.

شهردار یزد تصریح کرد: مردم‌دار بودن این نیست که صرفا بتوانیم کاری را برای مردم انجام دهیم، یک زمانی کاری واقعاً قانونی نیست و نمی‌توانیم انجام دهیم ولی می‌توان حداقل پای حرف مردم نشست و مشکلات آنها را شنید.

وی افزود: همه افرادی که به نوعی با مردم در شهرداری مرتبط هستند باید پای حرف‌های مراجعه کنندگان بنشینند و با احترام به آنها توضیحات و جواب لازم را ارائه دهند.

محی‌الدینی افزود: شاید آن فرد از توضیحات دریافت شده اصلاً قانع هم نشود ولی برخورد محترمانه و پاسخ دادن تفاوت بسیاری با عدم رعایت احترام و عصبانی کردن مردم دارد.

شهردار شهر میراث جهانی یزد بیان کرد: این کار را شخصاً هر روز به خودم یادآوری می‌کنم و از مدیران شهرداری هم می‌خواهم که به صورت مستمر رعایت احترام مراجعه کنندگان را به خودشان متذکر شوند.

وی خاطرنشان ساخت: به همین دلیل هم در نخستین قدم اقدام به ایجاد و راه‌اندازی دفتر ارتباطات مردمی در شهرداری یزد کردیم و قطعاً با این دفتر خیلی از مشکلات مردم پایش شده و بخشی از مشکلات در همان بررسی‌ها برطرف می‌شود و نیازی نیست حتماً به شهردار و معاون شهردار ارجاع شود.

محی‌الدینی گفت: دومین نکته بسیار مهمی هم که به دنبال آن هستیم اصلاح فرآیندهای اشتباهی است که در مجموعه شهرداری وجود دارد.

وی با بیان اینکه سند بودجه ۱۴۰۱ شهرداری در حال تدوین است، گفت: در صورتی که قرار است پروژه عمرانی سنگینی در شهر اجرا شود حتماً باید پیوست فرهنگی اجتماعی داشته باشد و برای هر پروژه ای به مسائل اجتماعی و فرهنگی آن اجرا کنیم و در نوع کار و زمان اجرای آن هم از مردم نظرخواهی صورت گیرد.

شهردار شهر میراث جهانی یزد تمرکززدایی از فعالیت‌ها را یکی دیگر از برنامه‌های شهرداری یزد دانست و افزود: نباید به این صورت باشد که همه کارها و امور مهم مناطق به صورت متمرکز در شهرداری مرکز انجام شود بلکه می‌توان بسیاری از کارها را به مدیران مناطق شهرداری واگذار کرد.

محی‌الدینی افزود: بخشی از فرآیندهای اشتباه به وسیله همین تفویض اختیار به مدیران مناطق شهرداری برطرف می‌شود و در کنار آن از فسادهای احتمالی هم که ممکن است به وجود آید جلوگیری می‌شود.

وی با تقدیر از تمامی نیروها و کارکنان شهرداری گفت: نیروهای خدوم شهرداری در تمام طول سال و حتی زمان هایی که همه مردم در حال استراحت و تفریح هستند از جمله ایام نوروز مشغول به فعالیت و خدمت به مردم هستند و قابل تقدیر است.