شهردار یزد: دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط با رویکرد "یزد آرزوها" برگزار شود

شهردار یزد: دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط با رویکرد "یزد آرزوها" برگزار شود


شهردار یزد: دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط با رویکرد "یزد آرزوها" برگزار شود

شهردار شهر میراث جهانی یزد در صحن علنی شورای اسلامی شهر و در جمع اعضای اجرایی جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط، اظهار داشت: دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط با رویکرد "یزد آرزوها" برگزار شود.

جمال الدین عزیزی در اولین جلسه شورای اسلامی شهر یزد در سال 1400 با بیان اینکه سال جدید را «یزد 1400 ؛ یزد آرزوها» نام‌گذاری کرده‌ایم تا بر اساس آن، آرزوهایمان برای آینده شهر یزد را تصویر کنیم و نقشه راهی برای سال‌های آینده داشته باشیم، تصریح کرد: شهر یزد به خاطر کارهای گذشتگان، میراثی جهانی است و ما وظیفه داریم آن را برای آیندگان نگه داریم.

 شهردار یزد در این نشست که با حضور رئیس و اعضای شورای شهر و مجید جوادیان زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، افزود: می‌خواهیم تصور کنیم اگر گذشتگان بودند، آیا یزد امروز را تحسین میکردند یا منتقد آنچه هست، می‌بودند؟ تلاش دیگر ما این است که نگاهی دوباره به آداب و رسوم، بناها، فرهنگها و هر چیزی بیندازیم که امروز از دست رفته و ببینیم آنچه امروز انجام شده در خور شهر یزد هست یا نه.

وی با بیان اینکه وضعیت کنونی شهر به چالش کشیده می‌شود، گفت: شهرداری با در نظر گرفتن لقب جدید برای یزد، می‌خواهد بداند مردم امروز چه شهری می‌خواهند و خودشان چه تصوری از سال 1500 دارند؟ به همین دلیل امسال از مردم و کارشناسان دعوت می‌کنیم دورنمایی از آرزوهای شهر یزد را به تصویر بکشند.

عزیزی در ادامه با اشاره به برگزاری دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط در شهر میراث جهانی یزد گفت: اساسا مکان سینما برای آنهایی که ذوق و شوق فیلم دیدن در تاریکی سالن سینما را دارند، بسیار لذت بخش است.

شهردار یزد افزود: فیلم برای نمایش در سینما ساخته می شود، ابعاد و فرم پرده سینما باعث تاثیر در عواطف مخاطب می شود حتی اندازه قاب های یک فیلم روی پرده ی سینما حیرت برانگیز است و اگر فیلم سینمایی را در بزرگ ترین تلویزیون ها هم ببینم بازهم آن حیرت و تاثیر سالن سینما را ندارد.

در پایان این نشست از پوستر اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط که در روزهای سه شنبه هفدهم لغایت جمعه بیستم فروردین ماه در شهر میراث جهانی یزد و در سه بخش داستانی، پویانمایی و مستند برگزار می شود، رونمایی شد.