شهردار یزد: ۵۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در سطح شهر احداث می شود

شهردار یزد: ۵۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در سطح شهر احداث می شود


شهردار یزد: ۵۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در سطح شهر احداث می شود

شهردار یزد در مراسم افتتاح جاده سلامت یزد – تفت که با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، استاندار، رئیس شورای اسلامی شهر و اعضای شورا و مدیران ارشد استان برگزار شد از احداث ۵۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در سطح شهر خبر داد.

جمال الدین عزیزی در مراسم بهره برداری از جاده سلامت یزد – تفت که با حضور مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، محمد علی طالبی استاندار، غلامعلی سفید رئیس شورای اسلامی شهر و اعضای شورا، مدیران ارشد استان و دوچرخه سواری یزدی برگزار شد با بیان اینکه امروزه حمل و نقل یکی از چالش‌های اصلی شهرها به حساب می‌آید، اظهار داشت: توسعه حمل و نقل پاک در شهرها از دیدگاه تفریحی به یک نیاز تبدیل شده است.

شهردار شهر جهانی یزد با اشاره به شرایط شهرها به لحاط زیست محیطی، ترافیکی و حتی اثرات اجتماعی و روانی حاکم، یکی از اهدف اصلی مدیریت شهری را ایجاد بستر برای استفاده کمتر از خودروی شخصی دانست و خاطر نشان ساخت: برآنیم تا با تأمین زیر ساخت های لازم، حمل و نقل پاک را مورد توجه بیشتر قرار دهیم.

وی جاده سلامت یزد – تفت را اولین پروژه ارتباطی بین شهری با دوچرخه سواری در کشور دانست و گفت: فاز اول این پروژه توسط شهرداری تفت به بهره برداری رسیده است.

عزیزی هزینه عملیات اجرایی این پروژه را ۲۱ میلیارد ریال بیان کرد و گفت: ۱۶ میلیارد ریال از اعتبارات داخلی شهرداری یزد و ۵ میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی هزینه شده است.

شهردار یزد با بیان اینکه طراحی مسیرهای دوچرخه سواری در سطح شهر به طول ۵۰ کیلومتر در مراحل نهایی است، گفت: پس از اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح، این مسیرها اجرایی خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد: ۲۰ کیلومتر از مسیر دوچرخه سواری در شهر تا پایان سال جاری به مرحله اجرا برسد.