ضرورت توجه جدی به توسعه چند بعدی حوزه اشتغال

ضرورت توجه جدی به توسعه چند بعدی حوزه اشتغال


ضرورت توجه جدی به توسعه چند بعدی حوزه اشتغال

استاندار یزد با اشاره به لزوم عبور از ایجاد اشتغال تک بعدی همچون اشتغال در کارخانجات، عنوان کرد: جهت گیری اشتغال استان از تک بعدی بودن عبور کند، افزود: باید با برنامه ریزی های دقیق، به سمت چند بعدی شدن و ایجاد اشتغال در تمامی حوزه ها از جمله فناوری و دانش بنیان برویم.
 

 «محمد علی طالبی» در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که با حضور اعضای ستاد و به منظور بررسی چالش های حوزه های صنعت، خدمات و کشاورزی و بررسی راهکارهای ایجاد اشتغال در شهرستان های استان، در سالن کوثر استانداری برگزار شد، با تأکید بر لزوم همکاری حداکثری دستگاه های استان برای اجرای طرح های حوزه اشتغال، عنوان کرد: نباید شاهد معطل ماندن هیچ طرحی در دستگاه ها باشیم و تسهیل روند سرمایه گذارای همواره در دستور کار باشد.
 وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال برای جوانان از اولویت‌های استان است، افزود: فراهم سازی زمینه های ایجاد اشتغال برای  فارغ التحصیلان دانشگاهی و بانوان در دستور کار جدی استان است.
 استاندار در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم ارائه برنامه های مدون از سوی فرمانداران برای ایجاد اشتغال در شهرستان ها تاکید کرد و افزود: فرمانداران فعالانه زمینه های سرمایه گذاری در شهرستان را شناسایی و سرمایه گذارانی متناسب با این زمینه ها و اولویت ها جذب کنند.
 دکتر طالبی با اشاره به ضرورت آگاهی فرمانداران از ظرفیت‌های ایجاد اشتغال در  استان، عنوان کرد : سازمان مدیریت و برنامه ریزی، اقدامات و برنامه های دستگاه های اجرایی برای ایجاد اشتغال را به صورت مکتوب به فرمانداران ارائه کند.
 استاندار در بخش پایانی سخنان خود عنوان کرد: باید با برنامه ریزی های دقیق، جهت گیری اشتغال از تک بعدی و ایجاد مشاغل در قالب صنعت و کارخانجات به سمت چند بعدی شدن و ایجاد اشتغال در تمامی حوزه ها از جمله فناوری و دانش بنیان برود.