عضو شورای شهر یزد عنوان کرد: معرفی هویت و فرهنگ یزد در نوروزگاه‌های شهر/رضایت مسافران نوروزی از سفر به یزد

عضو شورای شهر یزد عنوان کرد: معرفی هویت و فرهنگ یزد در نوروزگاه‌های شهر/رضایت مسافران نوروزی از سفر به یزد


عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه نوروزگاه‌ها یکسری برنامه‌های فرهنگی متناسب با فرهنگ و اصالت یزد تدارک دیدند گفت: این برنامه‌های متنوع در ایام نوروز برای به نمایش گذاشتن هویت، فرهنگ و اصالت مردم یزد است.

 فخرالسادات خامسی هامانه اظهار داشت: نوروزگاه‌ها در کنار یک بسته بصری با نمادها و زیباسازی‌هایی که دارند یکسری برنامه‌های فرهنگی متناسب با فرهنگ و اصالت یزد تدارک دیدند.

وی با بیان اینکه اقداماتی که لازم بود در سطح شهر انجام شود صورت گرفته است گفت: فضاسازی، زیباسازی، گل کاری، المان‌ها و فضای سبز، همچنین برنامه‌های متناسب با این ایام که در دست اجرا است، سفره‌های هفت سین متفاوت و نوروزگاه‌ها از برنامه‌های بسیار خوب است.

خامسی افزود: اجرای مسابقات، برنامه‌هایی در خصوص میراث ناملموس یزد همچون مباحث گویش یزدی، قصه‌گویی، تئأتر خیابانی و سرود خیابانی تدارک دیده شده است، این برنامه‌ها هم برای گردشگری خارج از استان و هم شهروندان یزدی که در ایام نوروز از اماکن بازدید می‌کنند در قالب یکسری برنامه‌های فرهنگی؛ هویت و فرهنگ یزد را به نمایش می‌گذارند.

وی با بیان اینکه در مجموع پکیج خوبی برای سفرهای نوروزی امسال آماده شده است گفت: به نظر می‌رسد مسافران نوروزی از سفر به استان یزد راضی باشند تصریح کرد: مردم شهرهای مختلف، شهر یزد و فرهنگ یزد را دوست دارند.

عضو شورای اسلامی شهر یزد افزود: مردم زیادی هستند که بناهای تاریخی، بافت تاریخی و ابنای تاریخی را دوست دارند همچنین دست دیگری از مردم به دلیل صنایع دستی استان یزد، خوراکی‌های یزد مثل شیرینی‌ها می‌آیند، مردم به این چیزها علاقه دارند و یکی از علت‌هایی است که به استان یزد سفر می‌کنند در واقع هم از اماکن بازدید می‌کنند و هم اقدام به تهیه صنایع دستی مثل سرامیک، ترمه، سفال و شیرینی یزدی می‌کنند.