عضو کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر یزد: شهر جهانی یزد همچنان جایگاه واقعی خود در حوزه گردشگری را به دست نیاورده است

عضو کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر یزد: شهر جهانی یزد همچنان جایگاه واقعی خود در حوزه گردشگری را به دست نیاورده است


عضو کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر یزد تعامل خوب روابط عمومی شهرداری یزد با رسانه‌ها را قابل تقدیر دانست و گفت: شهر جهانی یزد همچنان جایگاه واقعی خود در حوزه گردشگری را به دست نیاورده است.
 
فخرالسادات خامسی هامانه در آیین شروع به فعالیت اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد در ساختمان جدید با اشاره به ضرورت افزایش توجه به اطلاع‌رسانی در حوزه گردشگری یزد اظهار داشت: شهر یزد تنها شهر ثبت جهانی شده ایران است و اگر به مقوله ثبت جهانی این شهر به صورت عملی نه صرفا در شعارپرداخته شود، ‌یکی از شهرهای اصلی در حوزه گردشگری می‌شود ولی الان به هر دلیلی جایگاه واقعی خود را به دست نیاورده است.
وی تصریح کرد: یکی از راه‌های رسیدن به جایگاه واقعی شهر جهانی، ‌بحث روابط‌عمومی و ارتباطات بین‌الملل است که چه در بحث خواهرخوانده‌ها و چه در حوزه سازمان‌های جهانی باید ارتباطات خوبی داشته باشیم.
عضو کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر یزد با تاکید بر اینکه در مدیریت جدید روابط عمومی یزد اقدامات خوبی در این حوزه صورت گرفته خاطرنشان کرد: در حوزه گردشگری به ویژه در عرصه بین‌الملل باید برنامه‌ریزی دقیق و حمایت لازم را از روابط عمومی داشته باشیم.
خامسی هامانه با بیان اینکه در شورای شهر هر کاری که در حوزه روابط عمومی، ‌رسانه و خبر باشد حمایت لازم از روابط عمومی صورت می گیرد گفت: در حال حاضر ارتباط بسیار خوبی بین رسانه و روابط عمومی در شهرداری وجود دارد و باید در راستای تقویت آن را انجام داد.
وی با اشاره به اینکه اعتماد عمومی نسبت به شهرداری به حدی که باید باشد در جامعه وجود ندارد خاطرنشان کرد: الان می بینم که در مجموعه شهرداری تلاش بسیار خوبی در وظایف مختلف صورت می گیرد ولی به دلیل اطلاع رسانی ناکافی،‌مردم از این خدمات اطلاعی ندارند.
عضو شورای اسلامی شهر یزد خاطرنشان کرد: هنوز بحث روابط عمومی،‌اطلاع رسانی و تقویت در شهرداری یزد جای کار بسیار زیادی دارد و باید بیش از پیش به مردم در این عرصه اطلاع رسانی بیشتری داشته و به ویژه در حوزه جلب مشارکت بیشتر شهروندان باید تلاش کرد.