فرهنگسراي حكمت در مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین(ع) افتتاح شد

فرهنگسراي حكمت در مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین(ع) افتتاح شد


فرهنگسراي حكمت در مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین(ع) افتتاح شد

فرهنگسرای "حکمت" و دبیرخانه همایش ملی بانوي هزاره‌ی اسلام در ویژه برنامه همای رحمت كه به مناسبت میلاد با سعادت امام علی (ع) و روز پدر با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین (ع) برگزار شد، مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

 "عباس ملازینلی" در اين مراسم از جمله اقدامات مورد تاکید این سازمان را توسعه فرهنگسراهای شهر ذکر کرد و با اشاره به این که بسیاری از مراکز فرهنگی و حسینیه‌های شهر در ماه‌های زیادی از سال بلااستفاده هستند، از تصویب طرح «هر حسینیه یا مرکز فرهنگی، یک فرهنگسرا» در شوراي اسلامی شهر و شهرداري به منظور استفاده از این ظرفیت‌ها خبر داد.

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد افزود: اين فرهنگسراها بر اساس ظرفیت هر کدام از حسینیه‌ها و مراكز فرهنگي محلات، حول همان توانمندي‌ها فعاليت مي‌كنند به عنوان نمونه این اقدامات در محله محمودآباد منجر به ايجاد خانه ورزش شد و در مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین(ع) نيز، نظر به فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشي مي‌تواند با محوريت دبیرخانه همایش ملی بانوي هزاره‌ی اسلام فعاليت‌هاي موثري را داشته باشد.

وي همچنين به برنامه سازمان فرهنگي اجتماعی ورزشي شهرداري براي راه‌اندازي رصد‌خانه‌ي فرهنگی شهر يزد، ابراز اميدواري كرد كه مطالعات و تحقيقات فرهنگسراي حكمت در موسسه آموزش عالي حوزوي امام حسين(ع)، در كمك به برنامه‌ريزي‌هاي فرهنگي شهر، در قالب رصدخانه‌ي فرهنگي مورد استفاده قرار گيرد.

منصوره شاکری مدير مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین (ع) نيز در این مراسم ضمن تبریک ولادت حضرت امیرالمومنین(ع)، ابراز امیدواری کرد که افتتاح فرهنگسرای حکمت و دبیرخانه همایش ملی بانوی هزاره‌ی اسلام در کنار این مجموعه آموزشی، منشاء خدمات خیری برای جامعه باشد.

وی با بیان اینکه این مؤسسه، اولین و تنها مجموعه آموزشی این مقطع در شهر یزد است، اظهار کرد: امیدواریم فارغ التحصیلان و دانش آموختگان ۶ رشته‌ی آموزشی این مؤسسه بتوانند پاسخگوی نیازها و سوالات جامعه به ویژه بانوان باشند و اهداف راه‌اندازی این فرهنگسرا با محوریت دبیرخانه همایش ملی بانوی هزاره اسلام جامه‌ی عمل پوشیده شود.

اجراي سرود، سخنراني حجت السلام سيد محمد حسيني مدير مؤسسه امامت يزد و تجليل از برترين‌هاي پژوهشي و فرهنگي اين مؤسسه از ديگر برنامه‌هاي اين مراسم بود.