ماه مهربانی نمونه یک برنامه فرهنگساز است

ماه مهربانی نمونه یک برنامه فرهنگساز است


ماه مهربانی نمونه یک برنامه فرهنگساز است

حمایت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از برنامه ماه مهربانی مورد تقدیر قرار گفت.

 در آیینی که با حضور اعضاء هیئت امناء ستاد دیه با حضور رئیس کل دادگستری، مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان، مدیر کل صدا وسیما، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره)، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان و معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری یزد همراه بود، از کلیه عوامل برنامه تلویزیونی ماه مهربانی تقدیر به عمل آمد.

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در این مراسم کمک به مسائل فرهنگی شهر را از وظایف ذاتی شهرداری برشمرد و افزود: خوشبختانه اهتمام اعضای شورای اسلامی شهر بر این است که از برنامه هایی همچون برنامه تلویزیونی "ماه مهربانی" که در راستای فرهنگسازی تولید می شوند، حمایت شود.

عباس ملازینلی اظهار داشت: خوشبختانه ظرفیت های هنری مناسبی در استان داریم که همگی با همدلی پای کار آمدند و امروز خروجی کار آنها را در آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد شاهد هستیم.

رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد نیز ضمن تقدیر و تشکر از کلیه عوامل این برنامه تلوزیونی، گفت: یکی از مهمترین اقدام ها برای جلوگیری از ورود مددجویان به زندان و بالا بردن سطح آگاهی مردم فرهنگ سازی است که می توان برای این امر مهم از رسانه و هنرمندان استفاده بهینه کرد.

غلامعلی دهشیری با اشاره به روایتی از رسول اکرم (ص) با موضوع رفع نیاز برادران دینی، گفت: هنرمندانی که با هنر، تعهد و مسئولیت پذیری نسبت به انسان های جامعه با استفاده از هنر خود اقدام به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد نمودند از تاثیرگذارترین انسان ها در جامعه هستند زیرا دستگیر افراد آسیب دیده بوده که این در جای خود اقدامی زیبا و انسان دوستانه است.

وی در ادامه با تاکید تاثیر هنرمندان در این برنامه تلویزیونی، افزود: یکی از زیباترین ترین قسمت های برنامه حضور هنرمندان و مصاحبه آنها با مددجویان محکوم مالی جرائم غیر عمد بود که با توجه به اینکه در حفظ آبروی مددجویان تلاش گردیده بود، این قسمت بسیار تاثیرگذار بوده و در فرهنگ سازی در جهت جلوگیری از وقوع جرم و آگاهی قضایی مردم نقش بسزایی داشت.

رئیس کل دادگستری استان ضمن تقدیر و تشکر از نیکوکاران، خیرین و مردم نوع دوست استان یزد در خصوص کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در ماه مبارک رمضان، گفت: مردم دارالعباده در طول ماه مبارک رمضان مبلغ ۲۳ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال به حساب ستاد دیه استان واریز نمودند که این مبلغ جذب شده دو برابر مبلغ اهدایی در سال گذشته است که این خود نشان از تاثیر بالای برنامه تلویزیونی ماه مهربانی در استان دارد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد در ابتدای این آیین ضمن خیر مقدم به مدعوین و مسئولین حاضر در این برنامه، گفت: خوشبختانه با کمک خیرین و نیکوکاران استان یزد از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۳۰ مددجو از زندان های استان آزادگردیده که تعداد ۵ مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط مددکاران این ستاد و تعداد ۲۵ مددجو با پرداخت از منابع، شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک های عامل از زندان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

وی در ادامه گفت: کل مبلغ بدهی این مددجویان مبلغ ۲۰۳ میلیارد ریال بوده که مبلغ ۱۷۳ میلیارد ریال از آن توسط کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ گردیده و با پرداخت مبلغ ۳۰ میلیارد ریال زمینه آزادی این ۳۰ محکوم مالی از زندان های استان فراهم شد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد در پایان از زحمات عوامل و هنرمندان به دلیل همکاری در ساخت برنامه ماه مهربانی، گفت: در سال جدید با توجه به شرایط کرونایی جامعه و عدم برگزاری جشن های گلریزان به صورت حضوری این ستاد اقدام به جشن های گلریزان به صورت مجازی و اینترنتی و ساخت برنامه تلوزیونی ماه مهربانی برای هفتمین سال متوالی نموده که حضور هنرمندان استانی در این برنامه ها بسیار راه گشا بود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد در این آیین با اشاره به نقش رسانه در فرهنگسازی جامعه، گفت: رسالت صدا و سیما فرهنگسازی است و خوشحالیم که با کمک ستاد دیه استان، دادگستری، اداره کل زندان ها، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و نیکوکاران یزدی توانستیم در تحقق این مهم سهیم باشیم.

احمد پهلوانیان با اشاره به رتبه برتر کشوری برنامه ی ماه مهربانی در جشنواره تولیدات سازمان صدا و سیمای کشور در سال گذشته، گفت: "ماه مهربانی" از تولیدات ارزشمند صدا و سیمای مرکز یزد است که در مراکز صدا و سیمای سراسر کشور نیز به عنوان یکی از برنامه های تولیدی مطلوب و با کیفیت از آن یاد می شود.

وی افزود: از نخستین نشست هم اندیشی که حدود شش سال پیش با مسئولین استان در رابطه با ساخت این برنامه تلویزیونی داشتیم، اهداف و رسالت ها را مشخص نموده و هرساله با استفاده از ظرفیت های بومی استان ضمن ارتقاء کیفی برنامه، شاهد رشد کمک های نیکوکاران به آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد بودیم.