مدیرکل میراث فرهنگی یزد خبر داد؛ موج دوم مسافران در راه شهر جهانی/اسکان ۳۵۰ هزار مسافر در یزد

مدیرکل میراث فرهنگی یزد خبر داد؛ موج دوم مسافران در راه شهر جهانی/اسکان ۳۵۰ هزار مسافر در یزد


مدیرکل میراث فرهنگی یزد گفت: موج دوم مسافران نوروزی در راه شهر جهانی یزد هستند و به نظر می رسد در موج دوم نیز استقبال از سفر به استان یزد بالا باشد.

احمد آخوندی از اسکان ۳۵۰ هزار مسافر در یزد از ابتدای تعطیلات نوروز تا چهارم فروردین ماه خبر داد و اظهار داشت: میزان استقبال مسافران نوروزی از سفر به استان یزد خوب بوده و پیش بینی می شود در موج دوم سفر نیز شاهد همین استقبال خوب باشیم.

وی از یزد به عنوان یکی از مهمترین مقصدهای گردشگری در مرکز کشور یاد کرد و افزود: یزد، اصفهان و شیراز مثلث گردشگری ایران را تشکیل می دهند و یزد یکی از مهمترین رئوس این مثلث گردشگری است.

آخوندی از آمادگی کامل یزد برای استقبال از مسافران نوروزی در دور دوم تعطیلات خبر داد و افزود: پیش بینی می شود با توجه به اینکه در سایر استانها وضعیت جوی مساعد نیست، میزان سفر به استان یزد در روزهای آینده افزایش یابد.

این استان برای استقبال از موج دوم مسافران نوروزی با توجه به مساعد نبودن شرایط جوی سایر استان های کشور در روزهای آتی خبر داد.

آخوندی ادامه داد: استان یزد با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی و بافت تاریخی جهانی ثبت شده در فهرست میراث جهانی، یکی از جاذبه های مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است و این روزها حضور پررنگ گردشگران جذابیت مضاعفی به بافت تاریخی بخشیده و ثبت خاطرات آن در قاب دوربین گردشگران، این زیبایی ها را به تصویر خواهد کشید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به تقویت زیرساخت های اقامتی استان برای اقامت و اسکان بی دغدغه و مناسب مسافران نوروزی اظهار داشت: تمام مراکز اقامتی استان شامل هتل ها، مهمانسراها، خانه های بوم گردی، مدارس، دانشگاه ها، مهمانپذیرها و غیره برای اقامت به کار گرفته شده است.