مدیر حوزه‌های علمیه کشور: فرار مغز‌ها از بزرگترین درد‌های کشور است

مدیر حوزه‌های علمیه کشور: فرار مغز‌ها از بزرگترین درد‌های کشور است


مدیر حوزه‌های علمیه کشور: فرار مغز‌ها از بزرگترین درد‌های کشور است

آیت الله اعرافی در دیدار جمعی از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه‌های میبد گفت: جوانی یک فرصت کم نظیری است که به سرعت می‌گذرد و کسانی برنده هستند که در مسابقه جوانی، مسیر را به درستی و با دقت طی کنند.

وی فرار مغز‌ها را درد بزرگ جریان انقلاب و کشور عنوان کرد و افزود: جامعه نخبه دانشگاه باید دلداده کشور بماند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تأکید بر اینکه بچه‌های انقلاب باید در دانشگاه‌ها پیشگام علم و فناوری باشند، اظهار داشت: پیشگامی جریان انقلاب در علم و فناوری امر مهمی است و از جامعه بسیج دانشجویی انتظار می‌رود منطق انقلاب را تبیین و بنیه‌های گفتمان انقلاب اسلامی را در جامعه قوی و ترویج کنند.

اعرافی ادامه داد: امام راحل قله‌های عرفان را در دهه سوم عمر خود طی کردند. جوانی که با معارف الهی و قرآن و ارزش‌های اسلام خو بگیرد موفقیت‌ها را از آن خود می‌کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به سوالات دانشجویان در زمینه‌های فقه معاصر، حوزه، نقش شورای نگهبان و طرح‌های جمعیتی و شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فقه معاصر، نظامی بسیار غنی است که باید در مسائل نو حضور پیدا کند. رویکرد اصلی نظام مدیریتی حوزه، رویکرد انقلابی، تمدنی، بین المللی، راهبردی و جامعیت در برنامه ریزی است.

وی تصریح کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی هم فصل مهمی در شورای طراحی چشم انداز و اسناد بالادستی و کلان است که نقش خود را در بخش‌های مختلف علمی و فرهنگی ایفا می‌کند.

امام جمعه میبد خاطرنشان ساخت: رسالت شورای نگهبان به گونه‌ای نیست که جای رای مردم را بگیرد. تقویت پژوهشکده شورای نگهبان و بخش کارشناسی که در حکم و قانون اساسی و داوری تاثیر دارد، از اهمیت فراوانی برخوردار است.

اعرافی درباره حوزه علمیه هم گفت: نگاه ما در حوزه علمیه تقویت نقاط قوت و شناخت ضعف‌ها و اصلاح و جبران آنهاست. برای اولین بار درخت وار حوزه علمیه در ۱۶ حوزه دانش و ۴۰۰ رشته گرایش ورود پیدا کرده و بر اساس آن به دنبال بازگشت به سبک نوین در پرتو انقلاب اسلامی قدم برداشتیم.

در پایان این جلسه از تعدادی از فعالان مبارزه با کرونا تجلیل شد.