مشاور ویژه وزیر اقتصاد: مصوبات سفرهای دولت در راستای حل مشکلات مردم است

مشاور ویژه وزیر اقتصاد: مصوبات سفرهای دولت در راستای حل مشکلات مردم است


مشاور ویژه وزیر اقتصاد در نشست بررسی مصوبات سفر رییس جمهور و وزیر به استان یزد بر پیگیری اجرای کامل مصوبات این سفر تاکید کرد و گفت: مصوبات این حوزه در راستای حل مشکلات مردم است و باید به جد پیگیری شود.

مصطفی رئوفی با بیان اینکه اقدامات خوبی برای تحقق این مصوبات انجام شده است از تلاش های صورت گرفته قدردانی کرد.

وی همچنین بر هماهنگی کامل بین مدیران اقتصادی استان برای دستیابی به اهداف مدنظر تاکید کرد و خواستار تحقق سیاست های دولت در بخش های مختلف اقتصادی از جمله بازار سرمایه و سهام عدالت شد.

وی همچنین ایجاد تعادل در هزینه و درآمد استان و لزوم یپگیری های این موضوع در سطح ملی را مورد تاکید قرار داد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی هم در این نشست با ارایه گزارشی از آخرین وضعیت اجرای مصوبات سفر یاد شده گفت:مصوبات خوبی در سفر استانی رئیس جمهوری و وزیر اقتصاد داشته ایم و به جد پیگیر اجرایی شدن و تحقق آن هستیم.

محمد دهقان منشادی افزود: اختصاص بخشی از مازاد درآمدهای عمومی به استان برای فعالیت های عمرانی استان، انتقال دفاتر مالیاتی شرکت های فعال در استان و انتقال حساب بانکی فعال شرکت های صنعتی و معدنی بزرگ به استان از مصوبات سفر وزیر اقتصاد به این استان می باشد.

همچنین در این نشست مشکلات سازمانی دستگاه های استانی وزارت اقتصاد در استان، شاخص های اقتصاد کلان استان و جایگاه استان در کشور، جایگاه استان در قانون بودجه و ضرورت تعدیل درآمدهای عمومی در نظر گرفته شده برای استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی آذرماه سال گذشته در قالب سفر استانی رئیس جمهوری و هیات دولت به یزد سفر کرد.

مشوق هایی برای حمایت از تولید دانش بنیان در حال تدوین است

گزارش دیگری حاکیست نماینده ویژه و مشاور وزیر اقتصاد در امور دانش بنیان با اشاره به سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین گفت: مشوق هایی برای حمایت از تولید دانش بنیان در حال تدوین است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، روح الله ابوجعفری در نشستی در محل صندوق پژوهش و فناوری استان در یزد افزود: در راستای حمایت از طرح های دانش بنیان، مشوق های مالیاتی خاص برای فعالان این بخش در نظر گرفته می شود.

وی تسهیل دسترسی شرکت ها به منابع مالی ارزان قیمت سیستم بانکی و تسهیل استفاده از ابزارهای موجود در بازار سرمایه برای تامین مالی تولید دانش بنیان را از دیگر این مشوق ها اعلام کرد.

عضو کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری کشور همچنین با تشریح فرایند تاریخی توجه به تولید دانش بنیان در کشور و رویکرد های علمی حمایت از تولید دانش بنیان در دنیا اظهار داشت: وزارت اقتصاد از طرح های شرکت های دانش بنیان حمایت می کند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی هم در این نشست با اشاره به جایگاه توسعه یافتگی استان یزد در اقتصاد دانش بنیان، شرایط دشوار دسترسی شرکت های دانش بنیان به منابع مالی متعارف نظیر تسهیلات بانکی را یادآور شد و بر تدوین ابزارهای مالی جدید در این حوزه تاکید کرد.

محمد دهقان منشادی با بیان اینکه طرح های دانش بنیان در قالب تبصره قانون بودجه سال ۱۴۰۰ تسهیلات ارزان قیمت دریافت می کنند افزود: سال گذشته ۴۲ طرح دانش بنیان در کارگروه استانی تبصره ۱۸ با دو هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت تصویب شد.

وی خواستار افزایش سرمایه صندوق پژوهش و فناوری استان شد و گفت: فرایند اداری استفاده از مشوق های تعریف شده در حوزه تولید دانش بنیان نظیر مشوق های مالیاتی باید تسهیل شود.