معاونت گردشگری به استان یزد الحاق شد

معاونت گردشگری به استان یزد الحاق شد


استاندار یزد با اشاره به لزوم توجه همه جانبه به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان یزد گفت: استان یزد تنها استانی است که عنوان معاونت‌ گردشگری به آن الحاق شده است.

مراسم تجلیل از فعالان گردشگری و اعضا ستاد اجرایی خدمات سفر استان یزد که در ایام تعطیلات نوروزی اقدامات شایسته‌ای در جهت پذیرایی و ارائه خدمات به مسافران نوروزی انجام دادند ظهر امروز برگزار شد.

مهران فاطمی استاندار یزد ضمن گرامی داشت هفته معلم و قدردانی از مجموعه فرهنگیان استان در اسکان مسافران نوروزی اظهار داشت: در آستانه هفته سلامت هستیم که اگر زحمات این عزیزان و مدافعان سلامت نبود و شرایط و بیماری کرونا کنترل نشده بود نوروز امسال شرایط برای سفرهای نوروزی مهیا نمی‌شد.

وی با اشاره به ارزیابی اعضا و دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر استان یزد که توسط بازرسی استانداری یزد صورت گرفته بود افزود: اگر کمی ارزیابی‌ها دقیق‌تر و همه جانبه‌تر بود خیلی از دستگاه‌های کمک‌رسان در ایام نوروز همچون آموزش و پرورش استان، صدا و سیما و رادیو جایگاه بهتری در این ارزیابی داشتند.

استاندار یزد با اشاره به اینکه مسئولان و سکاندار جوان میراث فرهنگی استان یزد توانستند در زمان کوتاه، بسیار خوب و نوآورانه در تعامل با دستگاه‌های استان آمادگی‌های لازم برای سفرهای نوروزی را انجام دادند و ملاحظات اقشار مختلف علما، بخش خصوصی و ادارات را داشتند.

فاطمی بیان کرد: هر سه جنبه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در استان یزد حائز اهمیت است و هر سه با هم است اگر میراث فرهنگی را صیانت و حفاظت نکنیم اصلا گردشگری در استان یزد معنا ندارد و اگر در کنار آن صنایع دستی و جامعه فعالان آن را نبینیم گردشگری معنا ندارد و فعال در حوزه صنایع دستی، گردشگری و میراث لازم توجه است.

استاندار یزد با اشاره به اینکه استان یزد اولین استانی است که حائز معاونت گردشگری شده است افزود: معاونت هماهنگی اقتصادی استانداری به معاونت هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استانداری یزد تبدیل شده است، فرآیند تشکیلاتی آن در حال انجام است و به زودی با مدیرکل جدید زیر نظر این معاونت به طور خاص مسائل گردشگری در بخش‌های عمرانی، اقتصادی و سیاسی هماهنگ شده و اقدامات دنبال می‌شود.

سید حسن سالاری مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری هم در این مراسم در مورد ارزیابی‌های به عمل آمده دستگاه‌های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان یزد اظهار داشت: بازرسان میراث فرهنگی، بازرسان فرمانداری‌های شهرستان‌ها، بازرسی دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری و دفاتر ستادی در استانداری یزد به صورت سرزده پیش از آغاز سفرهای نوروزی، حین و بعد از آن کار ارزیابی را به صورت سرزده انجام دادند.

وی گفت: از جمع‌بندی 35 شاخص ارزیابی که از کلیه دستگاه‌های اجرایی و عضو فعال ستاد اجرایی خدمات سفر از مجموع 120 دستگاه‌ها به عمل آمده است که دستگاه‌های برتر؛ پلیس راهور استان یزد، دانشگاه علوم پزشکی یزد و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بودند.

مسئول کمیته ارزیابی ستاد خدمات سفر استان یزد خاطرنشان کرد: همچنین از میان شهرداری‌ها؛ شهرداری یزد، شهرداری اشکذر و شهرداری میبد برگزیده شده و در بین فرمانداری‌ها نیز فرمانداری شهرستان یزد، فرمانداری ابرکوه و فرمانداری شهرستان مهریز حائز رتبه برتر استان در این ارزیابی‌ها شدند.

در پایان این مراسم از فعالین حوزه گردشگری استان و اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز 1401، فرمانداران، مدیران کل  نیروهای انتظامی، نیروهای هلال احمر، نیروهای خدمات‌رسان، شهرداری‌ها و فعالان رسانه‌ای استان در امر سفرهای نوروزی تجلیل و قدردانی شد.