معاون خدمات شهری شهرداری یزد: نشاط نوروزی یزد با همکاری کم نظیر مردم یزد رقم خورد/جریان شادابی در رگ های یزد با زنده سازی و احیای آبنماهای میادین

معاون خدمات شهری شهرداری یزد: نشاط نوروزی یزد با همکاری کم نظیر مردم یزد رقم خورد/جریان شادابی در رگ های یزد با زنده سازی و احیای آبنماهای میادین


معاون خدمات شهری شهرداری یزد گفت: در بافت قدیم مردم همکاری لازم با اهالی محل را انجام دادند و خودروهای خود را وارد بافت نکردند و به همین دلیل مشکل خاصی در این زمینه نداشتیم.

حمیدرضا رحیمدل معاون خدمات شهری شهرداری شهر میراث جهانی یزد در خصوص استقبال مردم و گردشگران از فضاسازی و زیباسازی شهر به ویژه در بافت تاریخی اظهار کرد:با توجه به ضرورت زیباسازی شهر در ایام نوروز،‌ اقدامات مختلفی در حوزه فضای سبز شهری و انجام اقدامات ترکیبی با شن‌های رنگی و گل‌کاری در سطح شهر انجام شد.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد با اشاره به انجام نورپردازی در نقاط مختلف شهر افزود: برای ایام نوروز در نقاط مختلفی از جمله میدان تاریخی امیرچقماق،‌ بنای ستی فاطمه،‌ میدان امام علی(ع)،‌ میدان آقابابایی،‌ بادگیر میدان آزادی و بخش‌های مختلف دیگر نورپردازی‌های زیبایی نصب شده است.

* نصب ٦٠ المان هویتی، ‌تاریخی و تعاملی ویژه نوروز در یزد

وی به نصب ٦٠ المان هویتی، تاریخی و تعاملی در شهر یزد اشاره کرد و گفت: این المان‌‌ها تاکنون از سوی مسافران نوروزی و شهروندان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

رحیمدل گفت: علاوه بر این در هفته‌های منتهی به پایان سال بحث رنگ‌آمیزی جداول و گاردریل‌ها به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت و در نقاط مختلف شهر این اقدام را انجام دادیم تا به لحاظ ظاهر شهری هم وضعیت خوبی داشته باشیم.

* جریان شادابی در رگ های یزد با زنده سازی و احیای آبنماهای میادین

معاون خدمات شهری شهرداری یزد به خراب شدن برخی آب نماهای سطح شهر در طول سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: تعمیر و بازگردانی این آبنماها به چرخه استفاده و همچنین سرویس سایر آبنماها هم از جمله اقداماتی بود که در این ایام صورت گرفت تا شهروندان یزدی و مسافران نوروزی بتوانند از زیبایی شهر بهره بیشتری ببرند.

وی از بازسازی آبنمای سه راه آبنما در یزد خبر داد و گفت: این آبنما وضعیت خوبی نداشت و الحمدالله الان با اقدامات صورت گرفته به شکل بسیار خوبی بازسازی شد و در میدان حضرت ابوالفضل(ع) هم آبنمای مشک به شکل بسیار زیبایی بازسازی شده است.

شهردار کشیک دومین روز از ایام نوروز با اشاره به راه‌اندازی ١٢ نوروزگاه در سطح شهر یزد، گفت: المان‌ها، ‌پنج‌دری‌ها و سه‌دری‌های قدیمی شهر، ‌کلبه خاطره، ‌گل‌جا و مخصوصا نماسازی و گل‌آرایی بافت تاریخی در کوچه لاری‌ها، ‌روبروی مسجد جامع و برخی نقاط دیگر هم از جمله خدمات دیگری بود که در این ایام انجام شده است.

* نورپردازی مناره‌های مسجد حظیره بعد از ٤٥ سال

رحیمدل به قدمت مسجد روضه محمدیه(حظیره) اشاره کرد و گفت: نورپردازی مناره‌های مسجد حظیره بعد از ٤٥ سال انجام شد و الان نمای بسیار زیبایی در بافت تاریخی به این مناره‌ها در طول شب داده شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری شهر میراث جهانی یزد با بیان اینکه بوستان‌ها، ‌پارک‌ها و فضای سبز شهری سطح شهر یزد هم به صورت ویژه برای ایام نوروز پایش شد گفت: در بحث روشنایی و خدمات پارک‌ها بررسی دقیقی صورت گرفت که هیچ مشکلی برای شهروندان و مسافران وجود نداشته باشد.

وی از در نظر گرفتن سه پارک بزرگ شهر یزد برای اسکان مسافران نوروزی خبر داد و گفت: پارک‌های کوهستان،‌ پارک بزرگ شهر و پارک ملل برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.

* راه‌اندازی دستگاه پخت نان در پارک کوهستان

رحیمدل با تاکید بر اینکه تلاش شده خدمات لازم برای مسافران نوروزی در این پارک‌ها و بوستان‌ها وجود داشته باشد، گفت: ما در پارک کوهستان برای رفاه حال مسافران عزیز اقدام به استقرار و راه‌اندازی دستگاه پخت نان کردیم تا مسافران بتوانند نان گرم را به راحتی تهیه کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد فراهم کردن مکان‌های شارژ موبایل،‌ آب جوش صلواتی،‌ توزیع نقشه در میان مسافران حاضر در این بوستان‌ها و مجموعه موارد دیگر را در پارک‌ها و فضای سبز شهری در نظر گرفتیم.

*قدردان روحیه مهمان نوازی یزدی ها هستیم

شهردار کشیک دومین روز ایام نوروز با اشاره به مهمان نوازی مردم شهر یزد گفت: واقعا لازم است که ما از روحیه مهمان نوازی مردم یزد تقدیر کنیم و رفتار با مسافران نوروزی و استقبال از آنها توسط مردم بسیار خوب بوده است.

وی با اشاره به اینکه امسال جهت راهنمایی و کنترل مباحث ترافیکی بافت تاریخی از اهالی همین منطقه کمک گرفتیم ادامه داد: در بافت قدیم مردم همکاری لازم با اهالی محل را انجام دادند و خودروهای خود را وارد بافت نکردند و به همین دلیل مشکل خاصی در این زمینه نداشتیم و در این زمینه هم از مردم کمال تشکر را داریم.

رحیمدل از قرار گرفتن پارکینگ‌های مدارس برای پارک خودروها در نقاط مختلف خبر داد و گفت: به حمدالله همکاری بسیار خوبی را از مردم شاهد بودیم و هیچ مشکلی در این زمینه وجود نداشت.

معاون خدمات شهری شهرداری شهر میراث جهانی یزد در ارتباط با میزان رضایت مسافران نوروزی در یزد گفت: بیشتر مسافرینی که به یزد مراجعه می‌کنند اسکان موقت یک روزه و دو روزه دارند و اکثرا از شهر یزد خارج می‌شوند.

وی ادامه داد: در این یکی دو روز مسافران می‌توانند از هتل‌ها و مسافرخانه‌هایی که در سطح شهر یزد در نظر گرفته شده و امکانات بسیار خوبی هم در این اماکن به مسافران ارائه می‌شود استفاده کنند کما اینکه استفاده هم کرده‌اند و اکثریت اماکن اقامتی استان یزد با تکمیل ظرفیت روبرو هستند.

شهردار کشیک دومین روز ایام نوروز شهر میراث جهانی یزد خاطرنشان کرد: این موضوع نشان دهنده استقبال بسیار خوبی است که مسافران داشتند و میزان رضایت خوب آنها را از همین موضوع می‌توان متوجه شد.