معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد خبر داد: واگذاری الکترونیکی اراضی دولتی در استان یزد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد خبر داد: واگذاری الکترونیکی اراضی دولتی در استان یزد


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد خبر داد: واگذاری الکترونیکی اراضی دولتی در استان یزد

 محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در گفتگویی با اشاره به شرایط خوب عمرانی استان اظهار کرد: دستگاه های اجرایی استان باید گزارش پروژه های استان را در سه بخش، پروژه های سال جهش تولید، پروژه های سفر ریاست جمهوری و پروژه هایی که تا پایان دولت باید به پایان برسد را به صورت ماهیانه ارائه کنند.

***کمترین گلایه از توقف پروژه های عمرانی در استان یزد

صادقیان با اشاره به ابلاغ بخشنامه استاندار یزد به دستگاه های اجرایی در خصوص عدم تعطیلی پروژه های عمرانی توسط دستگاه های اجرایی و عدم شکایت از دستگاه های اجرایی و پیمانکاران آنان توسط دستگاه های اجرایی دیگر اعلام کرد: یکی از دلالیل موفقیت در پروژه ها نیز همین موضوع است و دستگاه های ملی کمترین گلایه را از توقف پروژه های عمرانی در استان دارند که جای تقدیر و تشکر از همکاری و همراهی مدیران کل دستگاه های اجرایی در استان دارد.

وی به اولویت بندی پروژه های عمرانی استان اشاره کرد و افزود: براساس برنامه زمان بندی برخی از این پروژه ها تا پایان سال و برخی در نیمه اول سال بعد به پایان خواهد رسید.

***ثبت اطلاعات پروژه های عمرانی نیمه تمام در سامانه بازار الکترونیک دولت

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد یکی دیگر از اولویتهای دیگر حوزه عمرانی را شناسایی و ثبت املاک دستگاه های دولتی در سامانه سادا مطرح کرد و عنوان کرد: همه دستگاه ها موظفند اطلاعات املاک دولتی را حداکثر تا اول مهرماه در سامانه مذکور وارد نمایند.

وی گفت: اگر ملکی از دستگاه دولتی شناسایی شود که در سامانه ثبت نشده است به عنوان املاک مازاد شناخته می شود.

صادقیان همچنین بر ثبت اطلاعات پروژه های عمرانی نیمه تمام در سامانه بازار الکترونیک دولت تاکید کرد و ادامه داد: دستگاه ها ملکف بودند که اطلاعات پروژه های نیمه تمام را در سامانه مذکور وارد کنند تا در بخش خصوصی در صورت تمایل  برای تکمیل این پروژه ها اعلام آمادگی کنند.

***واگذاری اراضی دولتی در استان یزد الکترونیکی می شود

وی یکی دیگر از دستاورد های حوزه عمرانی در سال جهش تولید و در راستای کمک به تولید و اشتغال را الکترونیکی شدن واگذاری اراضی و شناسایی اراضی واگذار شده دولتی جهت اجرای طرح های غیر کشاورزی از ابتدای انقلاب تا الان خبر داد و افزود: عملیات پایش این اراضی در دست انجام می شود و بسیاری از این اراضی جهت تعیین تکلیف به کمیسیون ماده ۳۳ ارسال شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد همچنین از الکترونیکی شدن روند کارگروه امور زیربنایی و واگذاری اراضی دولتی و کمیسیون های ماده ۳۱ و ۳۲ هم خبر داد و تصریح کرد: با الکترونیکی شدن این فرآیند شاهد کارآمدی، شفافیت و تسریع در  واگذاری اراضی در راستای سرمایه گذاری در استان خواهیم بود.