مناسب‌سازی معابر یزد اولویت شورای ششم است

مناسب‌سازی معابر یزد اولویت شورای ششم است


عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر یزد با بیان این‌که 67 درصد بودجه شهرداری برای مصارف عمرانی تخصیص یافته است، گفت: اصلاح هندسی معابر و مناسب سازی فضای شهری ویژه معلولین اولویت این دوره شورای شهر یزد است.

 محمد مهدی نیکونژاد  حاضر شد و با اشاره اهمیت اجرای طرح‌های عمرانی، اظهار کرد: ما در شورای ششم  بر این باوریم که باید توان خود را مضاعف کنیم تا با بالا بردن سطح خدمات برای استفاده عموم مردم و شهروندان، شاهد رضایت مندی آنها از خدمات ارائه شده باشیم.

وی افزود: شورای ششم در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۰ طرح های عمرانی نیمه تمام را در اولویت قرار داد و بخش قابل توجهی از آن در کمتر از ۶ ماه به پایان رسید. 

عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر یزد گفت: در سال ۱۴۰۱ اجرای دو طرح زیرگذر در سطح شهر در دستور کار قرار دارد و مطالعات زیادی هم در این زمینه صورت گرفته و از نظرات مشاوران و کارشناسان مختلفی هم استفاده شده است.

نیکونژاد تبدیل برخی از رینگ‌های اصلی شهر یزد به زیرگذر را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار دانست و بیان کرد:‌ تمام تلاش ما در جهت روان سازی ترافیک، ایمنی تقاطع ها و ایجاد رفاه و آسایش برای شهروندان است.

وی با بیان این‌که مناسب‌سازی معابر برای معلولان هم در شورای ششم به جد دنبال می‌شود تصریح کرد: بحث مناسب سازی معابر و پیاده روها در هسته مرکزی شهر به منظور استفاده معلولان از فضاها وامکانات شهر و همچنین احیای بافت فرسوده، کف سازی و بدنه سازی مخصوصا در بافت تاریخی شهر را در دستور کار قرار دادیم.

عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: یکی از اولویت‌های دیگری که در مبحث ترافیکی در نظر گرفته شده اصلاح میادن، تقاطع‌ها، معابر و پیاده روهای سطح شهر باتوجه به حادثه خیز بودن آن است که متاسفانه در برخی از این موارد  شاهد حوادث و تصادفات زیادی بودیم.

وی در پایان با اشاره به این‌که در کمیسیون عمران به حوزه سیما و منظر شهر هم توجه ویژه شده خاطرنشان کرد: به همین منظور حذف برخی از المان‌ها و نصب المان‌های جدید در دستور کار قرار گرفت که در ایام نوروز با توحه به فضاسازی‌هایی که شده بود مورد رضایت شهروندان هم قرار گرفت که این مورد در طول سال  هم باید ادامه داشته باشد.