میدان یا خیابانی در یزد به نام مرحوم "حسین سعادتمند" نامگذاری می شود

میدان یا خیابانی در یزد به نام مرحوم "حسین سعادتمند" نامگذاری می شود


میدان یا خیابانی در یزد به نام مرحوم "حسین سعادتمند" نامگذاری می شود

رییس شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه مرحوم حسین سعادتمند فقط متعلق به یزد نیست و صدای ماندگار وی بعد از ثبت میراث معنوی کشور به عنوان چهره کشوری و ملی مطرح است گفت: به پاس تلاش‌های وی میدان یا خیابانی در شهر یزد به نام این نوحه‌خوان شهیر مزین خواهد شد.

غلامعلی سفید در نشست کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد افزود: با توجه به پیشنهاد اعضا در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد، میدان یا خیابانی به نام این مرحوم نامگذاری خواهد شد.

وی تصریح کرد: چند منطقه شهری برای این منظور مشخص شده که نسبت به رأی گیری اعضا اقدام خواهد شد تا پس از رأی اعضا این نامگذاری انجام شود.

به گفته وی با توجه به اینکه در سال گذشته و اوایل محرم صدای ماندگار مرحوم حسین سعادتمند به ثبت میراث معنوی کشور رسید.

رییس شورای اسلامی شهر یزد گفت: یزد حسینیه ایران همواره به عشق و ارادت مردم به امام حسین (ع) زبانزد است و در این ایام هرکجا که پا بگذاریم و حضور یابیم مجلس روضه‌ای برپا می‌شود و هر چند به دلیل کرونا محدودیت‌هایی در سال جاری وجود دارد اما این عشق و ارادت به خاندان اهل بیت (ع) همیشگی است و نسل به نسل منتقل شده و خواهد شد. 

همچنین ونوس عامری، عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد در این نشست گفت:  در سال اول شروع کار  این شورا،  منزل مسکونی و زادگاه مرحوم سعادتمند در محله لرد کیوان یزد  بنام ایشان نامگذاری شد و اکنون خانه فرهنگ به نام  مرحوم سعادتمند نامگذاری شده است و شخصیت این نوحه خوان شهیر یزدی، شخصیت ملی است و لذا چند محل بررسی شده و پیشنهاد می‌شود.

همچنین عباس ملازینلی، مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در این نشست اظهار داشت: طی تفاهم انجام شده با فرید سعادتمند آهنگساز و هنرمند یزدی مقرر شده آثار پنج نفر از نوحه خوانان صاحب سبک یزدی و از جمله آثار مرحوم حسین سعادتمند در یک  مجموعه فاخر تهیه  و  برای عموم مردم  عرضه شود و برای نسل‌های بعد و آیندگان نیز  ماندگار باشد. 

مرحوم حسین سعادتمند نوحه خوان شهیر محله فهادان یزد در سال ۹۳ به دیار باقی شتافت؛ سعادتمند عمری را در خدمتگذاری اباعبدا... الحسین (ع) گذراند و با صدای دلنشینش یاد و خاطره قیام ابا عبدالله الحسین (ع) را پاس داشت .