نماینده مردم یزد: توجه به مسایل جوانان در اولویت دولت قرار گیرد

نماینده مردم یزد: توجه به مسایل جوانان در اولویت دولت قرار گیرد


نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: توجه به مسایل فرهنگی و ورزشی جوانان باید در کنار سایر امور در اولویت کاری دولت سیزدهم قرار گیرد.

محمد صالح جوکار روز چهارشنبه در نشستی با مدیرکل و کارشناسان ورزش و جوانان یزد با بیان اینکه مسایل مرتبط با جوانان بسیار گسترده است و به هیچ عنوان نباید نسبت به آن غافل شد ادامه داد: برای رسیدگی به این موضوع باید از ظرفیت تمامی دستگاه‌های مختلف، بخش‌خصوصی و خیران بیش از سال گذشته استفاده شود.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی با توجه به پائین بودن سرانه ورزشی استان بر ضرورت پیگیری برای جذب بودجه مورد نیاز اشاره و یادآور شد: تکمیل پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام موضوع مهمی است که  باید در استان پیگیری شود.

جوکار به اهمیت ایجاد زمینه لازم برای حضور ورزشکاران یزد در بعد قهرمانی و مسابقات معتبر ملی و بین‌المللی اشاره کرد و گفت: باید با برنامه‌ریزی‌های دقیق و منظم در ورزش شاهد رشد و گسترش قهرمانان ورزشی استان در عرصه‌های بین‌المللی باشیم .

همچنین علیرضا پورسلمان مدیرکل ورزش و جوانان یزد با اشاره به اینکه مقدمات حضور ورزشکاران استان به بازی‌های آسیایی فراهم شده گفت: هماهنگی لازم با هیات‌های ورزشی صورت گرفته تا شاهد حضور فعال و پررنگ ورزشکاران استان در این رویداد مهم باشیم.

وی با اشاره به اینکه  در بخش جوانان به جد پیگیر امور آنها هستیم و در آینده نزدیک به دنبال نمایندگی سراسری شبکه فعالین ازدواج در یزد هستیم افزود: با توجه به کمبود اعتبارات، کارهای بسیار خوبی صورت گرفته که  تلاش خود را انجام خواهیم داد تا پروژه‌های نیمه‌تمام تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

با وجود تمامی اقداماتی که در ساخت و ساز مکان‌های ورزشی به خصوص در سال‌های اخیر انجام شده هنوز سرانه استان یزد ۵۰ درصد از کشور کمتر است.

میانگین سرانه ورزشی کشور بر اساس قانون یک مترمربع به ازای هر نفر است.

استان یزد ۴۷ هیات ورزشی و حدود ۶۰ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه دارد.