نماینده مردم یزد در مجلس: حمایت از ورزشکاران یزد در عرصه‌های ملی و بین المللی بیشتر شود

نماینده مردم یزد در مجلس: حمایت از ورزشکاران یزد در عرصه‌های ملی و بین المللی بیشتر شود


نماینده مردم یزد،‌ اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هیئت‌های ورزشی در یزد باید تقویت شوند گفت:‌ حمایت از ورزشکاران یزد در عرصه‌های ملی و بین‌المللی بیشتر شود.

 محمدصالح جوکار در دیدار نوروزی مدیرکل ورزش و جوانان یزد با وی اظهار داشت: با توجه به اینکه دولت فعالیت خود را چند ماهی است شروع کرده و مدیران جدید روی کار آمدند،‌ لازم است که شاهد یک تحول اساسی در امور مختلف باشیم.

وی با اشاره به اینکه از مدیران و مجموعه کارکنان دستگاه‌های مختلف این مطالبه وجود دارد که با جدیت برای بهبود وضعیت تلاش کنند تصریح کرد: در حوزه ورزش و جوانان لازم است اقدامات اساسی صورت گیرد تا بخشی از مطالباتی که وجود دارد پاسخ داده شود.

نماینده مردم یزد،‌ اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از موضوعات بسیار مهمی که در حیطه فعالیت اداره کل ورزش و جوانان وجود دارد،‌ مبحث مهم جوانان است که به هیچ عنوان نباید تحت الشعاع سایر برنامه ها قرار گیرد.

جوکار به مصوبه مجلس در ارتباط با فرزندآوری و تحکیم خانواده اشاره کرد و افزود: این مصوبه یک قانون جامعی است که مقام معظم رهبری نیز نسبت به آن ابراز خرسندی کردند.

وی گفت: فعالیت‌های مرتبط با جوانان باید به صورتی باشد که جوانان در جامعه احساس کنند یک سازمان و نهادی متولی امور آنهاست و فعالیت‌ها و حمایت‌های لازم از آنها از این طریق صورت می‌گیرد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حوزه جوانان با کم کاری‌هایی روبرو بوده گفت: این حوزه باید بیش از پیش فعال شود و برنامه‌های متعددی برای آن در نظر گرفته شود.

جوکار گفت: در حوزه ورزش هم باید توجه داشت که هیئت‌های ورزشی پایه و اساس کار ورزش و جوانان به حساب می‌آید و باید در حوزه ورزش‌های همگانی، ‌حرفه‌ای و قهرمانی از این هیئت‌ها حمایت لازم صورت گیرد و به ویژه در بحث استعدادیابی و شکوفا کردن این استعدادها تلاش کرد.

نماینده مردم یزد،‌ اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در بحث جهانی هم باید حمایت لازم از ورزشکاران صورت گیرد و ما بتوانیم به صورت دائم در عرصه‌های ملی و بین‌المللی از استان یزد ورزشکار داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در عرصه فوتبال و باشگاه‌داری در این عرصه هم اعتراضات بسیار زیادی وجود دارد گفت: بسیاری از افراد جامعه اعتراض می‌کنند که چرا یزد با این همه سرمایه و معادن گسترده چرا نباید تیمی در لیگ‌های خوب کشور داشته باشیم؟

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی به قهرمانی تیم والیبال شهداب یزد در لیگ برتر والیبال کشور اشاره کرد و گفت: این قهرمانی امید بسیاری برای مردم به وجود آورد و باید در عرصه فوتبال هم که علاقه‌مندان بسیاری دارد ورود کرد و یزد در این عرصه هم حرفی برای گفتن داشته باشد.