نهضت آسفالت در شهر یزد امسال هم ادامه دارد

نهضت آسفالت در شهر یزد امسال هم ادامه دارد


رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اجرای نهضت آسفالت در سال گذشته شهر یزد گفت: این نهضت امسال هم ادامه پیدا می‌کند.
عزیزالله سیفی در دیدار نوروی اعضای شورای اسلامی شهر یزد با آیت‌الله محمدی رئیس دفتر شورای نگهبان و امام جمعه موقت یزد با اشاره به اقداماتی که مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری یزد در سال گذشته انجام دادند اظهار کرد: یکی از مسائل بسیار مهمی که  در ارتباط با اقدامات شهرداری وجود دارد محدودیت منابع مالی است.
 
وی با بیان اینکه اگر ما بخواهیم کل آسفالت معابر و خیابان های شهر یزد را اصلاح کنیم نیاز به بودجه‌ای معادل بودجه چندسال شهر یزد داریم خاطرنشان کرد: اختصاص این مبلغ در یک سال انجام شدنی نیست ولی با پیگیری شهردار، ‌سهمیه قیر خوبی از وزارت نفت گرفته شده و تحت عنوان نهضت آسفالت از سال قبل کار شروع شده و امسال هم ادامه پیدا می‌کند.
 
رئیس شورای اسلامی شهر میراث جهانی یزد با بیان اینکه برخی از کوچه‌های شهر یزد هنوز آسفالت نیستند گفت: بعضی معابر آسفالت دارند و خراب شده ولی برخی دیگر اصلا آسفالت ندارند.
 
سیفی با تاکید بر اینکه بخشی از آسفالت‌هایی که دیگر قابل استفاده نیست در حال تعویض است گفت: در نشستی که با استاندار یزد داشتیم همین مطالب بیان شد و استاندار قول پیگیری برای کسب سهمیه جدید قیر داده شد.
 
وی با بیان اینکه امسال بیش از 500 چاه جذبی در نقاط مختلف شهر یزد حفر شده و همچنان این کار ادامه دارد گفت: یزد اختلاف ارتفاع و شیب ندارد به همین دلیل آبها هدایت نمی‌شوند و  چاه جذبی نمی‌تواند تمام مشکل را برطرف کند و شهرداری این کار را به وسیله ایجاد شیب در معابر آب‌های سطحی ناشی از بارندگی را به سمت اکوپارک هدایت می‌کنند.
 
رئیس شورای اسلامی شهر میراث جهانی یزد بیان کرد: مجموعه شورای اسلامی و شهرداری یزد تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند که مشکلات موجود در سطح شهر را پیگیری و رفع کنند و در این زمینه تاکنون اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و همچنان هم این روند ادامه دارد.