هشدار رنگ‌بندی کرونا برای استان یزد؛‌ ۴ شهرستان قرمز و ۲ شهرستان نارنجی شد

هشدار رنگ‌بندی کرونا برای استان یزد؛‌ ۴ شهرستان قرمز و ۲ شهرستان نارنجی شد


با تغییر رنگ وضعیت کرونایی برخی شهرستان‌های یزد،‌ در حال حاضر چهار شهرستان در حال قرمز و ۲ شهرستان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفته‌اند.

رنگ بندی کرونایی در استان یزد پس از چند هفته آرامش مجددا به وضعیت زرد،‌ نارنجی و قرمز در حال حرکت است و در حال حاضر چهار شهرستان بهاباد،‌ مهریز،‌ تفت و ابرکوه در وضعیت قرمز قرار گرفته اند.

علیرضا اسلامی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید صدوقی(ره) یزد در این رابطه در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در یزد با اشاره به قرمز شدن وضعیت این چهار شهرستان اظهار داشت: در حال حاضر، 140  بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد بستری هستند که نسبت به روز گذشته بدون تغییر است.

وی با بیان اینکه از این تعداد،  52 نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه حضور داشته و خدمات دریافت می‌کنند،‌ افزود: در شبانه‌روز گذشته، 30 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد پذیرش شدند.

اسلامی ادامه داد: در حال حاضر علاوه بر شهرستان‌های ابرکوه، بهاباد، تفت و خاتم که در وضعیت قرمز دارند، شهرستان‌های خاتم و مروست در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان‌ها در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

با توجه به تغیری رنگ بندی کرونایی این شش شهرستان و قرار گرفتن سایر شهرستان‌ها در وضعیت زرد،‌ لازم است شهروندان و مسافران نوروزی برای دوری از تلفات بیشتر کرونایی،‌ بیش از پیش نسبت به رعایت دستورالعمل‌های کرونایی اقدام کنند.