همزمان با سراسر کشور؛ آغاز سال تحصیلی جدید در استان یزد

همزمان با سراسر کشور؛ آغاز سال تحصیلی جدید در استان یزد


همزمان با سراسر کشور؛ آغاز سال تحصیلی جدید در استان یزد

 

امروز پانزدهم شهریور ماه  مراسم آغاز سال تحصیلی با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استان در دبستان پسرانه شهید محمد خانی برگزار شد.

 
مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در حاشیه این مراسم گفت:  همزمان با سراسر کشور ۲۷۰ هزار دانش‌آموز یزدی از امروز با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.
دانافر افزود: در مدارسی که تعداد دانش آموزان زیاد است طبق دستورالعمل‌های بازگشایی این اختیار به مدیران داده شده تا شیوه‌های مختلف آموزشی را به کار گیرند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: مدیران از تمامی ظرفیت‌های شورای مدرسه استفاده و دانش آموزان را گروه بندی کنند و زمان تشکیل کلاس‌ها هم بیشتر از ۳۵ دقیقه نباشد.

 وی با اشاره به اینکه سلامت دانش آموزان و خانواده‌ها و معلمان در اولویت اول است گفت: در کنار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به تعلیم و تربیت دانش آموزان هم توجه شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: به خانواده‌ها این نوید را می‌دهیم که در حوزه آموزش ابتدایی تمامی محتوا‌های کتب درسی دوره اول تا ششم بارگذاری شده است و خانواده‌ها می‌توانند به صورت آفلاین از اپلیکیشن شاد این محتوا‌ها را استفاده کنند.

استاندار یزد نیز در مراسم آغاز سال تحصیلی گفت: امسال در حالی سال تحصیلی را شروع می‌کنیم که این شروع دوست داشتنی با نگرانی‌های شیوع ویروس کرونا همراه شده است.

طالبی افزود: ما از یک طرف مسئولیت تامین سلامت دانش آموزان و خانواده‌ها را داریم و از طرف دیگر مسئولیت تعلیم و تربیت دانش آموزان بر عهده ما است که تلفیق این دو مسئولیت در شرایط فعلی سخت و پیچیده است که با همراهی خانواده‌ها و کادر آموزش و پرورش مقداری از بار این مسئولیت سنگین را کم کنیم و بتوانیم امنیت روانی جامعه را تأمین کنیم.