همزمان با سراسر کشور آغاز برنامه‌های هفته کتاب در یزد

همزمان با سراسر کشور آغاز برنامه‌های هفته کتاب در یزد


همزمان با سراسر کشور آغاز برنامه‌های هفته کتاب در یزد

برنامه‌های کتاب و کتابخوانی به صورت مجازی در هفته کتاب در یزد آغاز شد.

 مجید جوادیان زاده گفت: هفته کتاب جمهوری اسلامی از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه است که برنامه‌های مختلفی در سطح کشور و همچنین استان با محوریت کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود.
وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا بسیاری از برنامه‌های ما نسبت به پارسال تغییر پیدا کرده است و امسال نیز به واسطه پیشگیری و قطع زنجیره کرونا بسیاری از برنامه‌های ما غیرحضوری و در فضای مجازی و همچنین صدا و سیما دنبال می‌شود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: برگزاری پویش‌های کتابخوانی با عنوان «کرونا من را کتاب‌خوان کرد» و «کتاب محبوب من» ارتباط‌های زنده با کارشناسان حوزه ترویج کتابخوانی در فضای مجازی، نشست‌های دورهمی بانوان کتابخوان نیز به‌صورت مجازی و روزانه، تهیه کلیپ‌های یک دقیقه‌ای معرفی کتاب توسط مسئولان و اشخاص شناخته شده در فضای مجازی و پخش زنده رادیو کتاب در هفته کتاب و کتابخوانی در استان یزد از جمله برنامه‌های ما در استان است.
جوادیان‌زاده گفت: استفاده از تلویزیون‌های شهری جهت معرفی کتاب، برگزاری مسابقات کتابخوانی، نقد و بررسی کتاب، مشارکت ۱۸ کتابفروشی در طرح پاییزه کتاب و افتتاح کتابخانه تخصصی تئاتر و هنر‌های نمایشی از دیگر برنامه‌های این دوره هفته کتاب در استان است.
وی افزود: هدف ما ترویج کتاب و کتابخوانی است که امیدواریم بتوانیم در این هفته که شعار آن نیز «دانایی و مانایی» است گامی در این جهت برداشته و تشویق و ترغیب خانواده‌ها را در این مسیر داشته باشیم.