همیاری هلال احمر یزد در اجرای برنامه‌های زیست محیطی

همیاری هلال احمر یزد در اجرای برنامه‌های زیست محیطی


معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد از اجرای طرح فرهنگی آموزشی «ماه، یار زمین» در شعب این استان با هدف توسعه فرهنگ مسئولیت‌پذیری اجتماعی در میان کودکان و نوجوانان با محوریت حفظ محیط زیست خبر داد.

«سید جواد میرحسینی» در این خصوص اظهار کرد: سازمان جوانان هلال احمر با تاکید بر جلب مشارکت تشکل‌های دولتی و غیردولتی فعال محیط زیست و با تقویت نگرش مسئله‌محور و فراتر از آن، پرورش ذهن راه‌حل‌گرا در کودکان و نوجوانان این مرز و بوم، طرح  «ماه، یار زمین» را برگزار می‌کند.

وی با بیان این که طرح ماه یار زمین با هدف توسعه فرهنگ مسئولیت‌پذیری اجتماعی در میان کودکان و نوجوانان با محوریت حفظ محیط زیست انجام می‌شود، افزود: این طرح در سه مرحله «یافتن مسئله»، «ارائه راه حل» و «تعهد درونی فرد به رعایت راهکار» در حفاظت از محیط زیست اجرا می‌شود.

معاون امور جوانان هلال احمر استان با اشاره به مشارکت کودکان و نوجوانان در اجرای این طرح گفت: در این طرح از کودکان و نوجوانان عضو کانون‌های غنچه‌های هلال و دانش‌آموزی خواسته می‌شود در خصوص مسائل و مشکلات محیط زیست اطراف خود همچون استفاده زیاد از پلاستیک، انباشت زباله، کشته شدن حیوانات با نگاهی دقیق و بررسی قرار دهد و در گام دوم نظرات و پیشنهادات و راه حل مناسب در این خصوص اقدام کنند.

وی گفت: جامعه هدف این طرح  برای گروه‌های سنی  ۴ تا ۶ سال ، ۷ تا ۹ سال، ۱۰ تا ۱۲ سال، ۱۳ تا ۱۵ سال و  ۱۶  تا ۱۸ سال در نظر گرفته شده است.

میرحسینی بیان کرد: شرکت‌کنندگان می‌بایست، مسئله و راهکار پیشنهادی خود برای حل مسئله را به شیوه‌ای مطابق با سن، تجربه، علایق و خلاقیت خود به شکل نقاشی تا ارائه یک گزارش خبری و مستند ارائه دهند.

معاون امور جوانان هلال احمر استان در پایان خاطرنشان کرد: در این طرح اعضای فوق می‌توانند پس از بررسی و ارائه راه حل مشکلات زیست محیطی، آثار خود را که برای هر فرد یک اثر به صورت فیلم، گزارش خبری، مستند یا نقاشی است، به جمعیت هلال احمر شعب استان یزد ارسال کنند.