واکسیناسیون دانش‌آموزان یزدی در مدارس انجام‌ می‌شود

واکسیناسیون دانش‌آموزان یزدی در مدارس انجام‌ می‌شود


جانشین ستاد استانی کرونا در یزد با اشاره به حضور تیم‌های سیار واکسیناسیون در مدارس گفت: آموزش و پرورش و علوم پزشکی موظف هستند با حضور در مدارس و با اخذ رضایت از اولیاء دانش‌آموزان شرایط واکسیناسیون دانش آموزان را فراهم کنند.

علی اکبر عزیزی اظهار داشت: با توجه به اینکه مدارس و دانشگاه‌ها بازگشایی شدند واکسیناسیون دانشجویان و دانش‌آموزان از اهمیت بالایی برخوردار است خوشبختانه اکثر دانشجویان دو دز واکسن خود را دریافت کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از دانش‌آموزان 7 تا 12 سال هنوز واکسن خود را دریافت نکردند که مصوب شده با همراهی آموزش و پرورش و هماهنگی والدین دانش‌آموزان در مدارس تیم‌های ویژه واکسیناسیون حضور پیدا می‌کنند.

عزیزی با اشاره به اینکه بیش از 14 درصد کودکان 5 تا 12 سال واکسن خود را دریافت کردند تصریح کرد: عمده دانش‌آموزان ما که واکسن را دریافت نکردند در مدارس ابتدایی هستند که تیم‌های سیار واکسیناسیون به صورت جدول زمان‌بندی شده برای انجام واکسیناسیون مراجعه می‌کنند.

وی در پاسخ به این سوال که تزریق واکسن در مدارس اجباری شده است تصریح کرد: برای اینکه دانش‌آموزان در کلاس درس حضور پیدا کنند باید واکسینه شده باشند اما اجبار نیست، اگر دانش‌آموزان واکسینه نشوند حتما در معرض بیماری قرار می‌گیرند و خانواده‌های خود را درگیری بیماری می‌کنند در نتیجه درگیری و ابتلا به این بیماری به صورت زنجیروار ادامه خواهد داشت.

جانشین ستاد مقابله با کرونا استان یزد با اشاره به اینکه مسئولان برای تزریق واکسن کرونا فرزندان خود پیش قدم بودند افزود: تأکید پزشکان بر زدن واکسن است و والدین نگران نباشند، آموزش و پرورش در بازگشایی مدارس به رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک نظارت دارند همچنین تیم‌های نظارت بهداشت و درمان هم اجرای دستورالعمل‌ها را رصد می‌کنند.

عزیزی بیان کرد: با توجه به ابلاغیه ستاد ملی کرونا در خصوص واکسیناسیون سراسری، در سال جاری همه آحاد مردم ملزم هستند که یک دز واکسن را دریافت کنند همچنین افرادی که نوب اول، دوم و سوم را دریافت کردند یک مرحله دیگر واکسن دریافت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد با تأکید بر اهمیت تکمیل چرخه واکسیناسیون افزود: کسانی که نوبت‌های قبلی واکسن خود را دریافت کردند برای دریافت دزهای بعدی دوم و سوم مراجعه کنند.

عزیزی با اشاره به حجم زیاد سفرهای نوروزی به استان یزد خاطرنشان کرد: دلیل پایین بودن شیوع بیماری کرونا در ایام نوروز اجرای واکسیناسیون عمومی در ماه‌های اخیر بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد با تأکید بر واکسیناسیون همه کارکنان در همه نهادهای، ادارات و دستگاه‌های دولتی ادامه داد: همه کارمندان باید دز سوم را دریافت کنند همچنین افرادی که به دستگا‌ه‌های خدمات‌رسان مراجعه می‌کنند باید کارت واکسن خود را به همراه داشته و با استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی از خدمات بهره‌مند می‌شوند.