وزیر نیرو: ۱۰ هزار مگابایت نیروگاه در سطح کشور احداث می‌شود

وزیر نیرو: ۱۰ هزار مگابایت نیروگاه در سطح کشور احداث می‌شود


وزیر نیرو با بیان اینکه در طی ماه‌های اخیر بالغ بر ۲۰۰ مگاوات انرژی خورشیدی به ظرفیت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر در استان یزد افزوده می‌شود گفت: قرار است در طول چهار سال بیش از ۱۰ هزار مگابایت نیروگاه در سطح کشور احداث شود.

 

علی اکبر محرابیان بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی یزد در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر از برنامه‌های محوری دولت مردمی آیت‌‌الله رئیسی است به همین منظور برنامه‌ریزی شد که در طول چهار سال بیش از 10 هزار مگابایت نیروگاه در سطح کشور احداث شود. 

وی گفت: یکی از استان‌هایی که استعداد بسیار فراوانی در احداث نیروگاه تجدیدپذیر و خورشیدی دارد استان یزد است، ساختگاه‌های متعددی در استان یزد مطالعه شده است و توافق‌هایی مناسبی منعقد شده است به غیر از نیروگاه‌هایی که در استان احداث شده و یا در حال احداث است در طی ماه‌های اخیر بالغ بر 200 مگاوات قرارداد توسعه نیروگاه منعقد شده است. 

وزیر نیرو ادامه داد: عملیات اجرایی این طرح‌ها در ماه‌های اخیر آغاز شده است و ما امیدواریم که این بتوانیم این 200 مگاوات را در طول سال 1401 به بهره‌برداری برسانیم. 

سیدمحمدحسن جمال‌الدینی، مدیرعامل نیروگاه سیکل ترکیبی یزد هم ضمن ارائه گزارشی اظهار داشت: با اعتماد و بهره‌گیری از توان داخلی و بهره‌گیری از شرکت‌های دانش بنیان موفق به ساخت و بازسازی قطعات مورد استفاده در نیروگاه سیکل ترکیبی یزد شدیم. 

وی افزود: در طی ماه‌های آینده مولدهای نیروگاه راه‌اندازی می‌شود و به شکل سراسری برق متصل خواهد شد. 

وزیر نیرو ظهر امروز در اولین سفر استانی خود در سال 1401 به استان یزد وارد شد و تاکنون از پروه‌های و طرح‌های آب و فاضلاب و نیروگاه سیکل ترکیبی یزد بازدید نموده است.