پاکسازی و بازگشایی مسیل‌ها و رودخانه‌های یزد به سرعت انجام شود

پاکسازی و بازگشایی مسیل‌ها و رودخانه‌های یزد به سرعت انجام شود


مدیرکل مدیریت بحران یزد با اشاره به اینکه پاکسازی و بازگشایی مسیل‌ها و رودخانه‌های یزد به سرعت انجام شود، از احتمال بارش و سیل شدید در نقاط مختلف استان یزد خبر داد.
علی ملک‌زاده عصر امروز - دوشنبه سوم مرداد - ددر نشست ستاد مدیریت بحران استان یزد با اشاره به پیش‌بینی وقوع بارش و احتمال سیلاب اظهار کرد: تمام مرخصی‌ها و ماموریت‌های مدیران، مسئولان و افرادی که مرتبط با مدیریت بحران هستند در استان یزد از امروز لغو است.
وی با اشاره به اینکه لغو مرخصی‌ها تا پایان خطر سیل احتمالی بارش‌های در پیش رو خواهد بود گفت: تمامی نقاط حادثه‌خیز احصا و برنامه‌ریزی فوری برای رفع این موارد انجام شود.
ملک‌زاده با تاکید براینکه تشکیل تیم‌های واکنش سریع برای دفع روان‌آبها و مقابله با سیلاب‌ها یکی دیگر از موضوعاتی است که باید حتما برای آن برنامه داشته باشیم تصریح کرد: بحث مقابله با روان‌آبها و سیلاب‌ها اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به هیچ عنوان نباید نسبت به آن بی‌توجهی داشته باشیم.
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد بیان کرد: پاک‌سازی مسیل‌ها و بازگشایی رودخانه‌ها با توجه به احتمال گرفتگی یکی دیگر از مواردی است که نیاز به همت مسئولین در سطوح مختلف دارد.
وی به کمبود تجهیزات در سیل چندماه گذشته یزد اشاره کرد و افزود: تهیه لیست ماشین‌آلات اعم از بخش خصوصی و دولتی به ویژه در ارتباط با بولدوزر و لودر و حتی تراکتور باید به سرعت انجام شود و در تمام استان این اطلاعات را احصا کرده باشیم.
ملک‌زاده خاطرنشان کرد: باید حتما با مالکان و رانندگان این دستگاه‌ها ارتباط برقرار شود تا در صورتی که اتفاقی رخ داد به سرعت وارد عمل شوند  و بتوانند جلوی تبدیل شدن وضعیت به بحران را بگیرند.
مدیرکل میریت بحران استان یزد تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات دیگر که باید به سرعت انجام شود، آن است که کفکش‌ها و دستگاه‌های لجن‌کش حتما باید مورد ارزیابی قرار گیرد و در صورتی که ایرادی دارد حتما رفع شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به سیل بندهای شهر نقاطی به عنوان آمادگاه در نظر گرفته شود و با آمادگی کامل در این حوزه ها برای اقدام لازم انجام شود.