پوستر ایده شو "یزد زیبای من" رونمایی شد

پوستر ایده شو "یزد زیبای من" رونمایی شد


پوستر ایده شو "یزد زیبای من" رونمایی شد

در مراسمی با حضور شهردار یزد، معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی و مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری شهرداری از پوستر ایده شو "یزد زیبای من" رونمایی شد.

 صبح روز سه شنبه شانزدهم آذر ماه در مراسمی با حضور ابوالقاسم محی الدینی شهردار، مجید بیکی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری و حسین ابوطالبی مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری شهرداری از پوستر ایده شو "یزد زیبای من" رونمایی شد.

شایان ذکر است ایده شو "یزد زیبای من" رویدادی برای بیان ایده‌های نوآورانه شهروندان خلاق جهت رفع مشکلات شهر، همراهی با مدیران شهری در تصمیم‌گیری های شهری اجرا می گردد.

برگزاری این ایده شو می‌تواند انگیزه آنها را برای مشارکت و همراهی با مدیریت شهری افزایش داده و شهر را به لحاظ اقتصادی متحول کند چرا که شهر خلاق بر پایه ایده‌ها و مشارکت شهروندان شکل می‌گیرد و نگاه خلاق و نوآورانه شهروندان رکن اصلی در این مسیر است.

شهرداری یزد سعی کرده با برگزاری ایده‌ شو "یزد زیبای من" در موضوعات مختلف با جلب مشارکت شهروندان برای رفع مشکلات شهری چاره‌اندیشی کند؛ در حال حاضر نیز با توجه به اینکه شهرداری برای زیباسازی شهر میراث جهانی یزد در سال جدید دنبال دریافت ایده‌های جدید برای تغییر در الگوهای آذین‌بندی شهر است، پیشنهاد برگزاری ایده‌ شو "یزد زیبای من" در دو بخش دانش آموزی و آزاد و با محورهای ۱. مبلمان، چیدمان و المان شهری ۲. رنگ آمیزی و نورپردازی ۳. طراحی و زیباسازی فضای شهری ۴. پیرایش شهری(رفع ناهنجاری های بصری) ۵. آرایه های تبلیغاتی مطرح شده تا شهر با مشارکت شهروندان و اجرای ایده‌های منتخب در بهار ۱۴۰۱ زیباسازی شود.

ایده شو "یزد زیبای من" رویدادی ایده‌پردازی است که به منظور جلب مشارکت شهروندان در رفع مسائل و مشکلات شهری در حوزه زیبا سازی برگزار می‌شود؛ چه بهتر که شهر با فکر و ایده‌های شهروندان اداره شود.

در ایده شو "یزد زیبای من" به دنبال کوتاه‌کردن زنجیره ایده تا اجرا، پرورش خلاقیت و پیش رفتن در راستای تحقق اهداف شهر خلاق و استفاده از نقطه نظرات شهروندان و طبقه خلاق جامعه هستیم که در نهایت افزایش مشارکت شهروندان در رفع مسائل و دغدغه‌های شهری را همراه خواهد داشت.

شهروندان با مشارکت در این ایده شومی‌توانند نکاتی که از نظر مدیران شهری دور مانده را با آنها در میان بگذارند و پس از پذیرفته‌شدن، اجرای آن را پیگیری و از حقوق مادی و معنوی ایده و طرح خود بهره‌برداری کنند.

مسلم است که ایده‌های شهروندان دریچه‌های جدیدی را برای تصمیم‌گیری مدیریت شهری باز می‌کند.