کمپ‌های کویری یزد به صورت موقت تخلیه شد

کمپ‌های کویری یزد به صورت موقت تخلیه شد


کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای استان یزد مصوب کرد که تمام کمپ‌های کویری یزد از ساعت 16 امروز تا آرامش کامل جوی تخلیه شود.
نخستین نشست کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای استان یزد در سال جدید امروز برگزار شد و این کارگروه به بررسی وضعیت طوفان‌های پیش بینی شده برای پایان هفته جاری در یزد پرداخت.
در این نشست با توجه به پیش بینی وقوع طوفان در امروز و فردا،‌ مقرر شد که تمامی کمپهای کویری یزد از ساعت 16 امروز به صورت کامل تخلیه شود و تا حاکم شدن شرایط جوی عادی کمپها فعالیتی نداشته باشند.
همچنین بر اساس گزارش‌های ارائه شده،‌ مقرر شد شرایط و شعاع دید در جاده‌ها و سطح شهر توسط اداره هواشناسی، راهداری و پلیس راهور به  کلیه فرمانداران جهت اقدامات محدود کننده اعلام و اطلاع‌رسانی وضعیت طوفانی به مسافران نوروزی مستقر در استان توسط دستگاه‌های ذیربط اعم از فرمانداران، شهرداران، عوامل انتظامی و غیره با همکاری صدا و سیمای استان انجام پذیرد.
حضور نیروهای انتظامی و امدادی در سطح شهرها در زمان وقوع طوفان، تخلیه کمپ‌های کویری از ساعت ۱۶ امروز پنجشنبه و تعطیلی کمپ‌ها تا ایجاد آرامش جوی که توسط اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و اطلاع‌رسانی عمومی و مستمر به بیماران قلبی و تنفسی توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد و نیز استقرار پایگاه‌های اورژانس در سطح شهرستان‌ها، از دیگر مصوبات این نشست بود.
توصیه شده است با توجه به احتمال بالای قرارگیری شاخص کیفی هوا در وضعیت بالاتر از حد استاندارد برای ساعات عصر امروز پنجشنبه و به طور کلی فردا جمعه، همه افراد بخصوص گروه‌های حساس(سالخوردگان، کودکان، بیماران تنفسی و قلبی) از تردد و فعالیت‌های سنگین در فضای باز خودداری کنند.