گرامیداشت آیت الله محمدی ری شهری در یزد

گرامیداشت آیت الله محمدی ری شهری در یزد


آیین گرامیداشت آیت الله محمدی ری شهری در مسجد روضه محمدیه برگزار شد.

مراسم گرامیداشت آیت الله محمدی ری شهری با حضور آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد مدیران و مسئولان استان و قشر‌های مختلف مردم در مسجد روضه محمدیه (حظیره) برگزار شد.


رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در این مراسم به تبیین شخصیت این عالم ربانی پرداخت و گفت: خدمات ارزنده آیت الله محمدی ری شهری در زمینه نشر و ذخیره احادیث، چون نگینی در حوزه‌های علمیه فرهنگ شیعه می‌درخشد.


حجت الاسلام نجم الهدی افزود:‌این مرد بزرگ با دریافت و جذب عمقی احادیث هرکجا مسئولیت هم عهده دار شد منشا خیر و برکت برای نظام و انقلاب اسلامی بود.


رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان گفت: تاسیس موسسه دارالحدیث دانشگاه و ‍‍‍‍‍‍‍بژوهشکده حدیث مجموعه‌ای بسیار ارزشمند و ذخیره غنی برای فرهنگ و تعالیم دینی از این عالم بزرگ به یادگار مانده است.


نجم الهدی افزود: آیت الله ری شهری به سبب فعالیت‌های عمیق در نشر و جمع آوری احادیث اسلامی به خادم الحدیث شهرت یافت و آنچه که باعث این منزلت شد اخلاص و باکی این عالم ربانی است.


او با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد تصریح کرد:‌شخصیت این عالم خدایی آنقدر با برکت و خالصانه بود که مقام معظم رهبری در نماز بر بیکرش از خوبی‌های او می‌گوید و جز خیرخواهی هدف دیگری نداشت.


رپیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان یزد گفت: کار انبیاء و اولیا خدا بارور کردن عقل و دین است و احیا امر اهل بیت (ع) بزرگترین خدمتی برای ترویج عقاید است.


او بیان داشت:‌هر چه زیبایی‌های کلام و سیره اهل بیت برای مردم درست تببین و تشریح شود اثربذیری آن برای مردم بیشتر است و دوستداران بیشتری خواهد داشت.


قرائت پیام تسلیت مقام معظم رهبری در پی درگذشت آیت الله محمدی ری شهری و مدیحه سرایی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.