یزد، فروردین ماه 1400 میزبان کنگره ملی شهدای استان یزد

یزد، فروردین ماه 1400 میزبان کنگره ملی شهدای استان یزد


یزد، فروردین ماه 1400 میزبان کنگره ملی شهدای استان یزد

استاندار یزد: اجلاسیه دومین کنگره ملی شهدای استان یزد، فروردین ماه سال 1400 با رعایت شرایط کرونایی برگزار می شود.

 
محمدعلی طالبی در روز نهم اسفند ماه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان یزد از برگزاری اجلاسیه نهایی کنگره ملی چهار هزار شهید استان یزد، همزمان با سالروز قیام دهم فرودین ماه خبر داد و گفت: این اجلاسیه کاملاً منطبق با شرایط کرونایی استان برگزار خواهد شد.
رئیس ستاد برگزاری دومین کنگره ملی شهدای استان یزد از مهمترین ویژگی برگزاری این دوره کنگره را مشارکت بالای مسئولان دستگاه ها، خیران و مردم اشاره کرد و گفت: برنامه های کنگره با تعریف 40 عنوان خدمت در راستای خدمات رسانی به مردم در مناطق مختلف طراحی و تعریف شد.
طالبی، ویزیت رایگان بیماران، بهسازی منازل مسکونی در مناطق محروم، غرس نهال به نام هر یک از شهدای استان یزد، تهیه و توزیع یکهزار جهیزیه برای زوج‌های نیازمند، حمایت از چهار هزار یتیم، تهیه و توزیع چهار هزار بسته کمک معیشتی و کمک هزینه ازدواج برای چهار هزار زوج را از جمله این خدمات عنوان کرد.
وی همچنین از تولید چهار هزار دقیقه تولید محتوا در مورد شهدای استان یزد خبر داد و افزود: در قالب تفاهم نامه‌ای با رسانه ملی نیز ساخت یک سریال فاخر با محوریت سومین شهید محراب آیت الله صدوقی در دستور کار قرار دارد.
 
گفتمان سازی، هدف والای کنگره ملی شهدای استان یزد
فرمانده سپاه الغدیر یزد و دبیر کل دومین کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان یزد هم در این نشست گفت: همانطور که شهدای دوران دفاع مقدس در کشور ایجاد گفتمان کردند، هدف ما نیز از برگزاری کنگره، ایجاد گفتمان خدمت رسانی است.
سردار پورشمسی با بیان این که با مشارکت مردم و مسئولان در امر خدمت رسانی کنگره، امروز شاهد تحقق دو برابری برنامه‌های تعریف شده برای کنگره در استان یزد هستیم و امیدواریم این گفتمان را در دیگر عرصه‌های کشور اعم از سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و دیگر بخش‌ها شاهد باشیم.
همچنین در این نشست از پوستر «موسم پرواز» مروبط به پویش آزادی زندانیان جرادم غیرعمد نیازمند حمایت اجتماعی که آزادی ۴۰ زندانی را در برنامه دارد، رونمایی شد.