۱۰۰ میلیارد ریال به توسعه اکوسیستم فناوری یزد اختصاص یافت

۱۰۰ میلیارد ریال به توسعه اکوسیستم فناوری یزد اختصاص یافت


۱۰۰ میلیارد ریال به توسعه اکوسیستم فناوری یزد اختصاص یافت

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد از تخصیص ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره برای توسعه اکوسیستم ارتباطات و فناوری اطلاعات و رونق کسب و کارهای ICT استان در قالب ۱۰ طرح خبر داد.

محمدرضا پاکدل افزود: این میزان تسهیلات برای ۳۰۰ نفر اشتغال ایجاد می کند. 

وی اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل تسهیلات وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، کارگروه استانی با مسولیت مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات و عضویت رئیس پارک علم و فناوری، مدیریت شعب پست بانک، رئیس نظام صنفی رایانه ای و نماینده استانداری تشکیل و اقدامات لازم برای بهره مندی حداکثری کسب و کارهای فاوای استان از تسهیلات مذکور در حال انجام است. 

پاکدل با اشاره به نقش حیاتی زیرساخت های ارتباطی و ابزار های فناوری اطلاعات در همه زوایای زندگی مخصوصا حوزه های سلامت، کسب و کار، آموزش و فرهنگ در بحران کرونا، هدف از اعطای بسته تسهیلاتی ۱۰ میلیارد تومانی را، حمایت از کسب و کارهای کوچک و بزرگ فعال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و ایجاد اشتغال پایدار برای فارغ التحصیلان و نیروهای متخصصین این حوزه دانست.

وی افزود: تسهیلات مذکور به کسب و کارهای نوپا دارای اپلیکیشن و بازی های موبایلی، کسب و کارهای غیر نوپا، واحدهای صنفی، برگزیدگان رویدادهای نوآوری، ایجاد و توسعه شتابدهنده های تخصصی پرداخت می‌شود .

پاکدل ادامه داد: کسب و کارها و شرکت های متقاضی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام تسهیلات وام وجوه اداره شده به لینک http://yazd.ict.gov.ir/fa/home/tashilat  یا سایت ایران کارفا به آدرس irankarfa.ir و یا سایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد به آدرس yazd.ict.gov.ir مراجعه نمایند.