۱۰۰ میلیارد ریال به توسعه اکوسیستم فناوری یزد اختصاص یافت

۱۰۰ میلیارد ریال به توسعه اکوسیستم فناوری یزد اختصاص یافت

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد از تخصیص ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره برای توسعه اکوسیستم ارتباطات و فناوری اطلاعات و رونق کسب و کارهای ICT استان در قالب ۱۰ طرح خبر داد.

محمدرضا پاکدل افزود: این میزان تسهیلات برای ۳۰۰ نفر اشتغال ایجاد می کند. 

وی اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل تسهیلات وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، کارگروه استانی با مسولیت مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات و عضویت رئیس پارک علم و فناوری، مدیریت شعب پست بانک، رئیس نظام صنفی رایانه ای و نماینده استانداری تشکیل و اقدامات لازم برای بهره مندی حداکثری کسب و کارهای فاوای استان از تسهیلات مذکور در حال انجام است. 

پاکدل با اشاره به نقش حیاتی زیرساخت های ارتباطی و ابزار های فناوری اطلاعات در همه زوایای زندگی مخصوصا حوزه های سلامت، کسب و کار، آموزش و فرهنگ در بحران کرونا، هدف از اعطای بسته تسهیلاتی ۱۰ میلیارد تومانی را، حمایت از کسب و کارهای کوچک و بزرگ فعال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و ایجاد اشتغال پایدار برای فارغ التحصیلان و نیروهای متخصصین این حوزه دانست.

وی افزود: تسهیلات مذکور به کسب و کارهای نوپا دارای اپلیکیشن و بازی های موبایلی، کسب و کارهای غیر نوپا، واحدهای صنفی، برگزیدگان رویدادهای نوآوری، ایجاد و توسعه شتابدهنده های تخصصی پرداخت می‌شود .

پاکدل ادامه داد: کسب و کارها و شرکت های متقاضی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام تسهیلات وام وجوه اداره شده به لینک http://yazd.ict.gov.ir/fa/home/tashilat  یا سایت ایران کارفا به آدرس irankarfa.ir و یا سایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد به آدرس yazd.ict.gov.ir مراجعه نمایند.