۳۰ بقعه استان یزد مجری طرح ضیافت الهی هستند

۳۰ بقعه استان یزد مجری طرح ضیافت الهی هستند


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد با اشاره به برگزاری مراسم غبارروبی در ۵۲ امامزاده، مسجد و بقعه مبارکه در استان یزد گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان طرح ضیافت الهی در ۳۰ بقعه برگزار می‌شود.

محمدحسین کاظمی اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان طرح ضیافت الهی اجرا می‌شود و شامل اعزام مبلغان به مناطق مختلف استان جهت پرسش پاسخ، برگزاری نماز جماعت، سخنرانی، برگزاری مراسم در شب‌های قدر، عزاداری و روضه‌خوانی است. 

وی گفت: 30 بقعه مجری طرح ضیافت الهی هستند، در کنار این طرح به اجرای نیت‌های موقوفات مربوط به محدوده ماه مبارک رمضان بوده است و اجرای نیات افطاری، روضه‌خوانی و عزاداری شب‌های قدر در این ماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شرایط موجود اجرا می‌شود. 

کاظمی افزود: ما در تلاش هستیم که در ماه مبارک رمضان یک فضای معنوی خوبی را در بقاء متبرکه و امامزادگان داشته باشیم و برای زیارت و مراسم‌های مردمی فراهم باشد و بهترین استفاده را از ماه مبارک داشته باشند. 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد تصریح کرد: ما در محدوده شهرستان 52 امامزاده و بقعه داریم که بخشی از آنها امامزادگان درون محله‌ای هستند و برخی شاخص کشوری و استانی هستند. 

کاظمی در مورد اختتامیه طرح آرامش بهاری گفت: طرح آرامش  بهاری در راستای تأمین آسایش، آرامش و رفاه مردم که در ایام نوروز برای مسافران در فضای امامزادگان فراهم می‌شود. 

وی ادامه داد: برنامه‌های مختلفی از جمله حضور مبلغ، مشاوره، تفریحی و سرگرمی، بخش تخصصی کودک فراهم شده و امسال با توجه به حجم مسافران نوروزی در شهر یزد فضای خوبی شد تا اسکان مسافران فراهم شود. 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد تصریح کرد: شبانه در حدود 1500 تا 2000 نفر اسکان در امامزادگان، بقا و حسینیه‌های سطح شهر داشتیم که توانست کمک زیادی به رفاه و آرامش مسافران که قصد سفر به استان یزد داشتند را فراهم کرد. 

در آستانه ماه مبارک رمضان غبارروبی امامزادگان، بقاء متبرکه و مساجد در سطح استان امروز و فردا انجام می‌شود و افتتاح این طرح امروز در آستان مقدس امامزاده جعفر یزد با حضور مسئولان استان و مدیرکل اوقاف استان یزد صورت گرفت. 

مراسم غبارروبی و استقبال از ماه مبارک رمضان امروز و فردا در دیگر امامزادگان، مساجد و بقاء متبرکه اجرا خواهد شد.