۶۷ درصد بودجه شهرداری یزد صرف طرح‌های عمرانی می‌شود

۶۷ درصد بودجه شهرداری یزد صرف طرح‌های عمرانی می‌شود


عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر یزد گفت: از مجموع ۲ هزار و ۲۲۷ میلیارد بودجه ای که در سال جاری برای شهرداری یزد در نظر گرفته شده ۳۳ درصد برای امور جاری و بقیه صرف طرح های عمرانی می شود.

محمد مهدی نیکونژاد افزود: اجرای طرح های عمرانی در اولویت شورای ششم قرار دارد و بر این باور هستیم که باید توان خود را مضاعف کنیم تا با بالا بردن سطح خدمات برای استفاده عموم مردم و شهروندان، شاهد رضایت مندی آنها از خدمات ارائه شده باشیم.

وی اظهار کرد: شورای ششم در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۰ طرح های عمرانی نیمه تمام را در اولویت قرار داد و بخش قابل توجهی از آن در کمتر از ۶ ماه به پایان رسید. 

نیکونژاد افزود: در سال ۱۴۰۱ اجرای ۲ طرح زیرگذر در سطح شهر در دستور کار قرار دارد و مطالعات زیادی هم در این زمینه صورت گرفته و از نظرات مشاوران و کارشناسان مختلفی هم استفاده شده که یکی از این طرح ها در ورودی شهر یزد از سمت بلوار جمهوری در تقاطع شهدای محمود آباد و دیگری در رینگ اصلی شهر و در میدان صاحب الزمان که به زیر گذر تبدیل می شود و تمام تلاش ما در جهت روان سازی ترافیک، ایمنی تقاطع ها و ایجاد رفاه و آسایش برای شهروندان است.

وی با بیان اینکه مناسب سازی معابر برای معلولان هم در شورای ششم به جد دنبال می شود گفت: بحث مناسب سازی معابر و پیاده روها در هسته مرکزی شهر به منظور استفاده معلولان از فضاها وامکانات شهر و همچنین احیای بافت فرسوده، کف سازی و بدنه سازی مخصوصا در بافت تاریخی شهر را در دستور کار قرار دادیم.

عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شورای اسلامی شهر یزد تصریح کرد: یکی از اولویت های دیگری که در مبحث ترافیکی در نظر گرفته شده اصلاح میادن، تقاطع ها، معابر و پیاده روهای سطح شهر باتوجه به حادثه خیز بودن آن است که متاسفانه در برخی از این موارد  شاهد حوادث و تصادفات زیادی بودیم.

وی با اشاره به اینکه در کمیسیون عمران به حوزه سیما و منظر شهر هم توجه ویژه شده گفت: به همین منظور حذف برخی از المان ها و نصب المان های جدید در دستور کار قرار گرفت که در ایام نوروز با توحه به فضا سازی هایی که شده بود مورد رضایت شهروندان هم قرار گرفت که این مورد در طول سال  هم باید ادامه داشته باشد.