یادداشت و مقاله یادداشت و مقاله

«حق انتقال توسعه» موجب حفظ باغ‌ها و بناهای ارزشمند یزد می‌شود
«حق انتقال توسعه» موجب حفظ باغ‌ها و بناهای ارزشمند یزد می‌شود
محسن عباسی هرفته گفت: حق انتقال توسعه می‌تواند تعادلی میان توسعه و حفاظت یک بنا یا باغ ارزشمند برقرار کند و در قالب آن بسته اعتباری اقتصادی به مالک داده می‌شود تا در جاهای دیگر شهر هزینه کند. محسن عباسی هرفته در...
مشارکت شهروندان مهمترین ابزار مدیریت شهری موفق
مشارکت شهروندان مهمترین ابزار مدیریت شهری موفق
مشارکت، مبنا و معرف اصلی و جزیی از حقوق و وظایف شهروندی است که می‌تواند به گونه‌های مختلف تحقق یابد. در اواخر دهه ۱۹۶۰ نقش مشارکت در توسعه جوامع در کانون توجه برنامه‌ریزان قرار گرفت و مدل‌های مختلفی برای آن ارائه شد. از دیدگاه جامعه‌شناسی،...
مواد شيميايي زراعي
مواد شيميايي زراعي
اهداف 1. شناخت اهميت علامت N.P.K ( کودهاي ماکرو، ازت ـ فسفات ـ پتاس) بر روي بسته هاي کود 2. شناخت خطرات خاص همراه با آفت کش ها و اهميت استفاده حفاظت فردي مناسب 3. انتخاب يک استراتژي مناسب در مواجهه با حوادث مربوط به مواد شيميايي زراعي ...
مشاركت شهروندي رويكردي جديد در تغيير جايگاه مديريت شهري (با تأكيد بر تجارب جهاني)
مشاركت شهروندي رويكردي جديد در تغيير جايگاه مديريت شهري (با تأكيد بر تجارب جهاني)
چكيده شهر، شهروند و مديريت شهري به عنوان مفاهيمي هستند كه ارتباط بسيار تنگاتنگ و نزديكي با يكديگر دارند. چرا كه شهر فضاي سكونت با كاربرد و وي‍ژگي خاص خود را تداعي مي كند. شهروندان به عنوان ساكنان اين فضا تلقي مي شوند و شهروندي...
بررسی تأثیر نقش مدیران بر رفتار کارکنـان به عنوان متغیر میانجی با ارباب رجوع
بررسی تأثیر نقش مدیران بر رفتار کارکنـان به عنوان متغیر میانجی با ارباب رجوع
تکریم ارباب رجوع، اصل محوري سازمان‌ها بوده و جذب و راضی نگه داشتن آن‌ها از خدمات روز به روز دشوارتر می‌شود...

اخبــار اخبــار

رئیس کل دادگستری یزد: اعتراض های اخیر با موج سواری دشمنان و ضد انقلاب همراه بود

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: موج سواری دشمنان و ضد انقلاب روی قضایای اخیر، آنهم در اثنای راهپیمایی میلیونی و باشکوه ایام اربعین حسینی را برای قاطبه مردم ناراحت کننده و تاسف انگیز بود.

بازیافت بیش از ۷۰ درصد زباله شهر یزد

خط پردازش ۳۰۰ تنی پسماند خانگی شهر یزد مورد بهره برداری قرار گرفت، سیستمی که به گفته رئیس شورای اسلامی شهر یزد امکان بازیافت بیش از ۷۰ درصد زباله شهر یزد را فراهم می‌کند.

آغاز شور عاطفه‌ها در مدارس استان یزد

مدیرکل کمیته امداد استان یزد از آغاز مراسم شور عاطفه‌ها با برگزاری مراسم نمادین در دبستان دخترانه شهید بستانی یزد خبر داد.

عضو شورای شهر خبر داد؛ اجرای طرح گذر فرهنگی ـ مذهبی در بلوار پاسداران یزد

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد از اجرای طرح گذر فرهنگی ـ مذهبی در بلوار پاسداران یزد خبر داد و گفت: شهروندان با اجرای طرح گذر فرهنگی مذهبی در بلوار پاسداران می‌توانند برای پیاده روی، تفریح و بازدید و استفاده از فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی از این گذر استفاده کنند.

رئیس شورای شهر یزد مطرح کرد؛ خرید تجهیزات و ماشین آلات آتش نشانی در اولویت شهرداری یزد

رئیس شورای شهر یزد با اشاره به نیاز یزد در زمینه تجهیزات و ماشین آلات آتش نشانی گفت: خرید تجهیزات پیشرفته و مورد نیاز شهر یزد، در اولویت شهرداری است.

دو قطبی‌سازی و نشر اکاذیب خط قرمز دادستانی یزد است

معاون دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: دو قطبی سازی بین اقلیت‌های مذهبی و نشر اکاذیب خط قرمز دادستانی استان یزد است و با جدیت به امر ورود می‌کند.

کرونا همچنان شایع است/شیوع آنفلوانزا را جدی بگیرید

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به مهار کرونا در استان، نسبت به عادی انگاری و رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی ابراز نگرانی کرد و گفت: اگر با سویه جدیدی از کرونا مواجه نشویم، باید مواظب شیوع بالای بیماری آنفوآنزالا باشیم.

آیت‌الله مدرسی: اغتشاشات اخیر کاملا تحت نظر استکبار جهانی طرح‌ریزی شد

امام جمعه موقت یزد با بیان اینکه اغتشاشات اخیر کاملا تحت نظر استکبار جهانی طرح‌ریزی شد، گفت: هدف اغتشاشات نادیده گرفته شدن تاثیر صحبت رئیس جمهور و عضویت در سازمان همکاری شانگهای است.

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تنها راه حفظ انقلاب اسلامی است

حجت‌الاسلام ماندگاری در یادواره بزرگ شهدای بسیج اقشار شهرستان بهاباد، گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تنها راه حفظ انقلاب اسلامی است.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد؛ هفته دفاع مقدس یادآور دفاع و وحدت مردم غیور و شجاع از کشور ایران

سیفی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس یادآور دفاع و وحدت مردم غیور و شجاع از کشور ایران است.
نمایش 1 - 10 از 616 نتیجه
آیتم در هر صفحه 10
از 62