47 میلیارد تومان پروژه عمرانی در بافت تاریخی یزد اجرا شد

47 میلیارد تومان پروژه عمرانی در بافت تاریخی یزد اجرا شد


مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری شهر میراث جهانی یزد از اجرای 47 میلیارد تومان پروژه عمرانی در بافت تاریخی یزد از ابتدای مهرماه تاکنون خبر داد.
 
علیرضا ‌نقوی در مراسم آغاز به کار پروژه‌های منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد که در بوستان خانواده و به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت صاحب‌الزمان(عج) برگزار شد با تبریک این روز و ایام نوروز اظهار داشت: پروژه بوستان خانواده نزدیک به دو سال قبل شروع به کار کرد و ما با 20 درصد پیشرفت فیزیکی آن را تحویل گرفتیم.
وی ادامه داد: با حمایت خوب و تخصیص اعتبار قابل توجه از طرف شهردار یزد و شورای اسلامی شهر این پروژه توانست در مدت زمان کوتاهی به صورت کامل مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری شهر میراث جهانی یزد خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز شهر یزد به افزایش فضاهای تفریحی و رفاهی و همچنین ضرورت ایجاد فضاهایی ویژه و اختصاصی برای فعالیت‌های مرتبط با خانواده‌ها،‌ الحمدالله این بوستان از امروز به بهره‌برداری می‌رسد و انشاالله در طول سال برنامه‌های خوبی در آن برگزار شود.
نقوی تصریح کرد: این مرکز از این به بعد به عنوان نخستین مرکز تخصصی و اختصاصی خانواده در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد و امیدواریم با بهره‌برداری از آن، ‌شاهد برنامه‌های در خور شان خانواده‌های یزد در این مکان باشیم.
وی به رویکرد شورای اسلامی شهر یزد برای ایجاد کمیسیون خانواده اشاره کرد و افزود: وجود این نگاه می‌تواند زمینه‌ای برای انجام برنامه‌های خانواده محور در سطح شهر یزد باشد.
مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری شهر میراث جهانی یزد ادامه داد: قطعا توجه به برنامه‌های فرهنگی و خانوادگی نقش بسیار مهمی در بهبود وضعیت کانون خانواده در استان یزد خواهد داشت.
نقوی از بهره‌برداری 47 میلیارد تومان پروژه عمرانی در بافت تاریخی از مهر 1400 تاکنون خبر داد و گفت: رویکرد شهرداری و شورای شهر در ارتباط با نوروز در دو حوزه بهاری دل‌انگیز و مناسب برای مردم یزد و استقبال از مسافران نوروزی است و تلاش زیادی در این حوزه صورت گرفته است.