681 هزار گردشگر در نوروز1401 به یزد سفر کردند

681 هزار گردشگر در نوروز1401 به یزد سفر کردند


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد از بازدید 681 هزار گردشگر از یزد خبر داد و گفت: براساس آمار مبادی ورودی شهر 34 درصد گردشگران ورودی متعلق به استان‌های تهران و البرز بوده‌اند.

احمد آخوندی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد، با بیان این‌که تاکنون حدود ۶۸۱ هزار نفر گردشگر به یزد سفر کردند، اظهار کرد: این آمار دارای رشد ۳۵ برابری است که شب اقامت با متوسط ماندگاری ۱/۶ بوده که شامل رشد ۹۷ درصدی است.

وی با بیان این‌که مجموع مسافران ورودی از مبادی ورودی استان با وسایل نقلیه سبک و سنگین شامل حدودا ۶۰۰ هزار دستگاه بوده است، گفت: در این باره زمانی نسبت به بازه زمانی مشابه گذشته دارای رشد ۷۳ درصدی است.

آخوندی مجموع مسافران ورودی به استان از طریق ریلی و هوایی را شامل رقم حدودی ۲۲ هزار نفر اعلام کرد و گفت: این رقم نیز با رشد ۳۴ درصدی همراه بوده است

مدیرکل میراث فرهنگی یزد بیشترین بازدید کنندگان این شهرمیراث جهانی را از مرکز کشور دانست و بیان کرد: براساس آمار مبادی ورودی شهر ۳۴ درصد گردشگران ورودی متعلق به استان‌های تهران و البرز بوده‌اند و نشان می‌دهد یزد مخاطب و مقصد گروه خاصی از گردشگران است.

وی تعداد بازدیدهای نظارتی از مجموعه تاسیسات گردشگری استان را شامل رشد ۵۷ برابری دانست و گفت: بازدید کنندگان از موزه‌ها و بناهای تاریخی استان شامل آتشکده، باغ دولت آباد، موزه آب، مدرسه ضیائیه و خانه لاریها شامل حدود ۲۳۲ هزار نفر گردشگر بوده‌اند که این آمار دارای رشد ۵۴ درصدی است.

آخوندی مجموع آمار بازدید از بناهای تاریخی در هشتم فروردین را اعلام و اظهار کرد: حدود هفت هزار نفر از آتشکده زرتشتیان، مدرسه  ضیائیه حدود تعداد ۳۵ هزار نفر، باغ دولت آباد حدود ۶ هزار و ۷۰۰ نفر و موزه آب شامل حدود ۱۰۰۰ نفر بازدید کرده‌اند.