بازگشت به صفحه کامل

انتصاب مدیران روابط‌عمومی ‌با نظرخواهی ‌شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌ها انجام شود ‌

انتصاب مدیران روابط‌عمومی ‌با نظرخواهی ‌شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌ها انجام شود ‌


عضو هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان یزد با تاکید بر اینکه انتصاب مدیران روابط‌عمومی در یزد با نظرخواهی از شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌ها انجام شود،‌ گفت: جشنواره تخصصی روابط‌عمومی‌های استان یزد برگزار شود.

 

حامد سلطانی در شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان یزد با اشاره به اینکه در دوره‌های گذشته برای انتخاب مدیران روابط‌عمومی ادارات نظرات کارشناسی و تخصصی شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان گرفته می‌شد اظهار داشت: الان متاسفانه بعضا مشاهده می‌شود که هیچ نظرخواهی از این شورا در انتخاب مدیران روابط عمومی گرفته نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه روابط عمومی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است گفت: با توجه به حساسیت بسیار بالایی که این حوزه دارد و لزوم فعالیت مدیران توانمند در این عرصه،‌ لازم است که همچنان در انتخاب مدیران این مشورت و نظرسنجی از شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان انجام شود.

عضو هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان یزد به نبود دوره‌های آموزشی مناسب در حوزه روابط‌عمومی برای ادارات شهرستانی یزد اشاره کرد و گفت: با توجه به هزینه‌های بالای دوره‌های آموزشی،‌ لازم است اعتبار لازم برای برگزاری دوره‌های آموزشی و توانمندسازی روابط‌عمومی‌های شهرستان‌ها در نظر گرفته شود.

وی افزود: در صورتی که به این موضوع توجه لازم صورت پذیرد،‌ فعالیت‌های مرتبط با حوزه روابط‌عمومی به صورت بسیار گسترده‌تر و موفق‌تر عمل می‌کند.

سلطانی خواستار برگزاری جشنواره‌های سالانه روابط‌عمومی‌های استان شد و گفت: با توجه به حجم فعالیت‌های روابط عمومی ادارات مختلف، عدم توجه به برگزاری جشنواره هایی که زمینه ایجاد رقابت را فراهم می کند ممکن است سبب سرخوردگی در میان کارمندان این بخش از ادارات شود.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری یزد ادامه داد: این جشنواره در صورتی که به صورت سالانه برگزار شود زمینه‌ای پویایی،‌ خلاقیت و نوآوری روابط‌عمومی‌ها ر ا بیش از پیش فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: از دیگر مسائلی که در حوزه روابط‌عمومی‌ها لازم است مورد توجه قرار گیرد،‌ ضرورت امکان حضور مدیران روابط‌عمومی دستگاه‌ها در نشست شورای اداری استان و یا حداقل امکان حضور هیئت رئیسه روابط‌عمومی‌های استان در نشست شورای اداری فراهم شود.

سلطانی ادامه داد: همچنین در کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی هم روابط‌عمومی‌های ادارات در صورتی که حضور داشته باشند می‌توانند زمینه تبیین درست و اطلاع‌رسانی مصوبات را در صورت نیاز دنبال کنند.

علی اکبر عزیزی معاون سیاسی،‌ امنیتی و اجتماعی استاندار یزد هم در این نشست اظهار داشت: اگر روابط‌عمومی‌ها به درستی مورد توجه قرار نگیرند، نه تنها سطح فعالیت‌ها به لحاظ کمی و کیفی با مشکل مواجه می‌شود بلکه انگیزه مدیران و کارمندان روابط‌عمومی پایین می‌آید.

وی تصریح کرد: جایی که می‌تواند در ارتباط با بعضی از اتفاقاتی که در فضای مجازی رخ می‌دهد افکار عمومی را به سمت درست هدایت کنند روابط‌عمومی‌ها هستند.

معاون سیاسی،‌ اجتماعی و امنیتی استاندار یزد خاطرنشان کرد: روابط‌عمومی‌ها در زمینه هدایت افکار عمومی مسئولیت برعهده دارند و در این راستا باید توجه لازم در زمینه بهبود وضعیت روابط‌عمومی توسط مدیر انجام شود.

عزیزی افزود: ‌یکی از نکات مهم در ارتباط با اطلاع‌رسانی، ‌تنویر و هدایت افکار عمومی به ویژه در ارتباط با اتفاقات و مطالب فضای مجازی،‌ اقدام به موقع و در زمان مناسب است و در صورتی که فرصت از دست برود، کاری که انجام می‌شود هیچ تاثیری نخواهد داشت.