بازگشت به صفحه کامل

راه‌اندازی مراکز رشد حوزه گردشگری در پارک علم و فناوری یزد

راه‌اندازی مراکز رشد حوزه گردشگری در پارک علم و فناوری یزد


رئیس پارک علم وفناوری یزد راه‌اندازی مراکز رشد تخصصی دانش بنیان را از جمله برنامه های در دستور کار مدیریت این پارک دانست و گفت: در گام نخست مرکز رشد حوزه گردشگری در پارک علم و فناوری یزد راه‌اندازی می‌شود.

سید حبیب الله میرغفوری پیش از ظهر امروز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان با اشاره به فرآیند سخت ثبت برند توسط شرکت‌های دانش‌بنیان، اظهار کرد: در حال حاضر برخی از سازمان‌های دولتی به علت عدم آشنایی با قوانین و مقررات، مانع‌هایی برای ثبت برند و شرکت‌های دانش بنیان قائل هستند که امیدواریم با تصمیم استاندار، هرچه سریعتر این مشکل برطرف شود.

وی با اشاره به دستور استاندار یزد مبنی بر معرفی مشاور دانش بنیان توسط تمامی سازمان‌های دولتی افزود: یکی از برنامه‌های پارک علم و فناوری راه‌اندازی مراکز رشد تخصصی دانش‌بنیان است.

رئیس پارک علم و فناوری یزد با بیان این‌که مرکز رشد حوزه گردشگری را در این استان راه‌اندازی می‌کنیم گفت: بدنبال ثبت جهانی یزد و شناسایی این استان به عنوان مقصد بسیاری از گردشگران خارجی هستیم.

میرغفوری راه‌اندازی پردیس بین‌المللی علم وفناوری را یکی دیگر از برنامه‌های پارک دانست و تصریح کرد: مکاتبات و اعلام آمادگی راه‌اندازی این پردیس بین المللی انجام شده و امیداوریم یزد به عنوان اولین استان در سطح کشور موفق شود هر چه سریعتر این پردیس بین المللی را راه اندازی کند.

وی با اشاره به ایجاد مراکز ارزیابی در پارک خاطرنشان کرد: با ارزیابی که از شرکت‌های دانش بنیان استان خواهیم داشت شرکت‌های غیر فعال، نیمه فعال و فعال شناسایی و حمایت‌ها به سمت شرکت‌های فعال و نیمه فعال خواهد رفت و شرکت‌های غیر فعال از لیست خارج خواهند شد تابتوانیم شرکت‌های جدید با توان نوین را مورد حمایت قرار بدهیم.

میرغفوری ارتباط ضعیف با صنایع را یکی از ضعف‌های فعلی شرکت‌های دانش بنیان در استان یزد دانست و بیان کرد:‌ امیدواریم ارتباط صنعت و شرکت‌های دانش بنیان در سطح استان تقویت و منجر به رشد وبالندگی شرکت‌های دانش بنیان و صنعت استان شود.